گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ Sunday, 20 October , 2019
تیر ۱۵, ۱۳۹۸ کد خبر : 73930 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان :

استفاده بهینه از انرژی برق مسئله‌ای فرا ملی است

استفاده بهینه از انرژی برق مسئله‌ای فرا ملی است

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: استفاده بهینه از انرژی برق مسئله ای فرا ملی بوده و تمامی کشورهای جهان به آن می پردازند و این نشان دهنده اهمیت بالای مدیریت مصرف انرژی می باشد.

عظیم بلبل آبادی که در چهاردهمین جلسه کارگروه تخصصی انرژی و آب پدافند غیر عامل استان گیلان در سالن کنفرانس برق گیلان سخن می گفت، افزود: کشورهای صنعتی و پیشرفته جهان که از تکنولوژی بالا و محدودیت کمتری از نظر تامین منابع مالی رو به رو هستند نگاه ویژه ای به مدیریت مصرف انرژی دارند.

وی با اشاره به بعد زیست محیطی مدیریت مصرف انرژی گفت: چنانچه مدیریت مصرف انرژی فرهنگ سازی و نهادینه شود، از نظر زیست محیطی اقدام بزرگ و مهمی انجام داده ایم ودر کاهش آلاینده های زیست محیطی به مقدار زیادی سهیم خواهید بود.

وی با اشاره به اینکه هدف از مدیریت مصرف انرژی برق، محدود کردن مصرف برق نیست، اضافه کرد: هدف از مدیریت مصرف انرژی برق، استفاده هوشمندانه از آن است و با اقدامات ساده و ابتدایی می توان به آن پرداخت. تنظیم دمای کولر بر روی ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد و خاموش کردن لامپ هایی که مورد نیاز نمی باشند از راهکارهای بسیار ساده جهت اجرای مدیریت مصرف انرژی برق می باشد.

گفتنی است که در چهاردهمین جلسه کارگروه تخصصی انرژی و آب پدافند غیر عامل استان گیلان کهنی عضو هیات علمی گروه مهندسی برق الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در خصوص ضرورت توجه به پدافند سایبری در حوزه پدافند غیر عامل، انواع تهدیدات سایبری، انواع بدافزارها، چگونگی تشخیص سیستم های آلوده و راهکارهای پیشگیرانه مطالبی را بیان کردند. همچنین طالبی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در خصوص تاثیر تجهیزات سرمایشی در میزان مصرف انرژی برق، اطلاعات پیک، اقدامات مدیریت مصرف انرژی برق و اقدامات انجام شده جهت عبور از پیک بار سال ۹۸ سخنرانی کردند./ منبع : روابط عمومی برق منطقه ای گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان :

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان :

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz