گیلانیان
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ Saturday, 23 January , 2021
ژانویه 6, 2021 کد خبر : 80851 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

استفاده حداکثری از کریدور شمال – جنوب، از اولویت‌های دولت و نگاهی راهبردی است

استفاده حداکثری از کریدور شمال – جنوب، از اولویت‌های دولت و نگاهی راهبردی است

گیلانیان : استاندار گیلان استفاده حداکثری از کریدور شمال  – جنوب را از اولویت های دولت تدبیر و امید و نگاهی راهبردی در سیاست های نظام و سند چشم انداز خواند و تأکید کرد که برای توسعه صادرات، باید ناوگان کشتیرانی دریای خزر تقویت، نوسازی و جوان سازی شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار مدیرعامل شرکت کشیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه فرصت ها و ظرفیت های ایجاد شده در دریای کاسپین به واسطه تشدید تحریم های ظالمانه تقویت شده ، افزود: باید این ظرفیت ارزشمند را به عنوان سرمایه ای برای کشورمان حفظ و استمرار بخشیم.

وی استفاده حداکثری از کریدور شمال  – جنوب را در کنار اولویت های دولت تدبیر و امید یک نگاه راهبردی در سیاست های نظام و سند چشم انداز عنوان و خاطرنشان کرد: بخشی از این مسیر محقق شده و در تلاشیم تا پایان دولت دوازدهم، خط ریلی به بندر کاسپین برسد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه ظرفیت خط ریلی برای حمل طی یک دهه آتی امکان جابجایی حدود ۱۰ میلیون تن بار را دارد، گفت: ظرفیت کشورهای همسایه، اتحادیه اقتصادی اوراسیا و مجموعه بازار مصرفی موجود در این حوزه، می تواند در توسعه صادرات بسیار اثرگذار باشد.

وی به صادرات بیش از ۳۰۰ میلیون دلاری در سال ۹۷، ۵۸۰ میلیون دلاری در سال ۹۸ و تحقق هدفگذاری ۶۰۰ میلیون دلاری در سال جاری طی ۹ ماه سال جاری اشاره کرد و افزود: افزایش، تقویت، نوسازی و جوان سازی ناوگان کشتیرانی و ارتقاء سطح امکانات لجستیکی در تداوم این مسیر نقش بسزایی ایفا می کند.

استاندار گیلان اقدامات صورت گرفته توسط شرکت کشتیرانی و ایجاد خطوط مستقیم از انزلی و آستارا به آکتائو قزاقستان و ارتباط مستمر میان بنادر را اثربخش دانست و گفت: با افزایش چهار فروند کشتی به ناوگان کشتیرانی بنادر گیلان، بهره گیری از حمل و نقل ترکیبی، ارائه محصولات با کیفیت و تقویت زیرساخت هایی همچون سردخانه، درجه بندی و بسته بندی محصولات کشاورزی برای بازار کشورهای دیگر باید جذابیت ایجاد شود.

وی کمک به افزایش صادرات محصولات کشاورزی، میوه و سبزیحات و مصالح ساختمانی را اقدامی موثر خواند و اظهار داشت: برای حفظ منابع طبیعی و جنگل ها و جلوگیری از تخریب آن ها بایستی از لحاظ کمیت و کیفیت در ناوگان کشتیرانی با نگاه ایجاد خط کشتی روغن بر و چوب باتوجه به تولید ۵۰ درصد MDF کشور در گیلان و قطب تولید محصولات سلولزی، تلاش های مضاعفی صورت گیرد.

در این دیدار مدیرعامل شرکت کشیرانی جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از نگاه حمایتی استاندار گیلان به مجموعه کشتیرانی خزر، توسعه ناوگان را از موضوعات اساسی عنوان کرد و گفت: در کنار حمایت از ساخت داخل، افزایش چهار فروند شناور به مجموعه کشتیرانی خزر به نتیجه رسیده و در مرحله نخست دو فروند اضافه می شود.

محمدرضا مدرس خیابانی افزود: توسعه صادرات به کشورهای همسایه به ویژه روسیه با ارتقاء امکانات و زیرساخت ها گامی موثر در افزایش حجم مبادلات تجاری است.

شایان ذکر است، در این دیدار محمدرضا خزاعی عضو هیات مدیره کشتیرانی دریای خزر، دکتر فیاض زاهد مشاور مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، مهندس عبدالرضا محبی رئیس دفتر مطالعات و نظارت بر امور ناوگان گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و کاپیتان داود تفتی مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر ، مدرس خیابانی را همراهی کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “