گیلانیان
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ Tuesday, 22 September , 2020
مارس 20, 2020 کد خبر : 77722 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

استقبال مردم گیلان از پویش “در خانه بمانیم”

استقبال مردم گیلان از پویش “در خانه بمانیم”

گیلانیان : استاندار گیلان با تصریح اینکه لازم است هم وطنان از سفرهای نوروزی پرهیز کنند، گفت: مردم استان از پویش “در خانه بمانیم” ، استقبال کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع شامگاه پنجشنبه در برنامه زنده تلویزیونی “روی خط خبر” که از شبکه خبر پخش می‌شد، اظهار داشت: طبق اطلاع رسانی های عمومی که در گیلان انجام شد و نیز به سبب فهم بالای مردم استان و تعلق خاطری که برای سلامتی خود و دیگران داشتند؛ توصیه های بهداشتی و مراقبتی متخصصان و کارشناسان مورد ملاحظه قرار دادند و طی روزهای گذشته ، حدود ۸۰ درصد مردم به پویش در خانه بمانیم، توجه کردند و علیرغم اینکه در سال های گذشته در چنین ایامی، شاهد حضور گسترده مردم در بازارها و معابر عمومی بودیم، امروز شاهد حضور کمتر آنان هستیم.

وی ادامه داد: با اجرای طرح خوب بسیج ملی مبارزه با کرونا ، گیلان توانست با همکاری و مشارکت ارزنده مردم استان، ظرف هفت روز، رکورددار کشور باشد و مردم نیز به خوبی درک کردند که در کانون شیوع این بیماری هستند و به همین سبب، کمتر از هفت روز، مشارکت آنان به ۸۲ درصد رسید که مرهون تلاش های بهورزان، مراقبان سلامت و بسیجیان است.

دکتر زارع اضافه کرد:  نه تنها مسئولان استان بلکه فعالان مدنی و همه مردم گیلان ، از نخستین روزهای اسفندماه، از هم وطنان خواستند علیرغم میهمان نوازی و خونگرمی مردم گیلان، به سبب  گسترش و شیوع این ویروس، امسال  در نوروز به گیلان سفر نکنند.

وی ادامه داد: طبق گزارش اداره کل راهداری استان؛ تعداد خودروهای ورودی  و خروجی به استان در قیاس با سال گذشته و بهمن ماه، کاهش ۶۰ درصدی نشان می دهد و امیدواریم در روزهای آتی نیز هم وطنان به جهت ضرورت توجه به سلامتی خود و دیگران، از سفر به این استان پرهیز کنند.

استاندار گیلان با اشاره به توصیه های کارشناسان مبنی بر سفر نکردن هم میهنان که در رسانه ها نیز انعکاس یافت، گفت: با ترددها و حضور در اماکن عمومی، زمینه انتقال ویروس بیشتر فراهم می شود و حتما باید از سفر پرهیز شود و امیدوارم با صبوری مردم و گذشت مدت زمانی دیگر، در سراسر کشور بر این بیماری فائق آییم و پس از آن جشن شادمانی و شکست کرونا را بگیریم چراکه یقینا در فرصت های بعدی مثل فصل تابستان، میزبانان خوبی برای هم وطنان در گیلان خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: امروز کادر درمان استان به سبب فشارهای کاری عمده ای که از ابتدای اسفندماه به آنان وارد آمده، خسته هستند و امکان پذیرش بیماران بیشتر در بیمارستان های دولتی یا خصوصی دشوار است به همین سبب با وجود آنکه به ثبات نسبی رسیده ایم، هم اکنون هم مبتلایانی داریم که تحت درمان هستند و این روند ادامه دارد.

استاندار گیلان افزود؛ اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا به استان ها کمک کرد یک‌باره با انبوهی از مبتلایان نیازمند به بستری شدن در بیمارستان ها مواجه نشوند و طبق غربالگری و پایش اجرا شده در این طرح که به روش ثبت نام در سامانه یا تماس با شماره ۴۰۳۰ و یا مراجعه مستقیم انجام می شود؛ آنانی که نیاز به ویزیت و بستری شدن دارند، شناسایی شده و درمان شده اند.

وی اضافه کرد: از مجموع ۸۲ درصد پایش شده مردم استان گیلان؛ تعدادی بستری که به مرور طی این روزها در مراکز درمانی پذیرش شدند و درمان آنان در حال انجام است و البته لازم است متذکر شویم که طی روزهای اخیر و در آستانه سال نو، تعدادی از همین افرادی که در اجرای این طرح شناسایی و بستری شده بودند، درمان شده و با سلامت کامل به منازل خود برگشته اند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران