گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
مارس 22, 2016 کد خبر : 47109 خبر ها

استقرار تیم درمان اضطراری در ۱۶ شعبه هلال‌ احمر گیلان

استقرار تیم درمان اضطراری در ۱۶ شعبه هلال‌ احمر گیلان

گیلانیان : مدیر عامل جمعیت هلال‌ احمر گیلان از استقرار تیم درمان اضطراری در ۱۶ شعبه این جمعیت برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی خبر داد.

علیرضا خصوصی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از پایگاه‌های امداد و نجات استان با اشاره به تمهیدات اندیشیده برای ایام نوروز اظهار کرد: امدادگران و نجات‌گران به صورت شبانه‌روزی در پایگاه‌های ثابت آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند.

وی حضور جوانان امدادگر در حوزه درمان سیار را از هشت صبح تا ۱۰ شب عنوان کرد و گفت: در حوزه امداد و نجات ۶۲ خودروی امدادی شامل نجات، قایق، خودروی ویژه عملیات و پشتیبانی و… حضور دارند.

این مسئول از ایجاد ۲۷ پایگاه بین‌شهری ثابت و سیار و موقت جاده‌ای در گیلان خبر داد و افزود: پایگاه‌های دریایی، سه مرکز ویژه، مرکز کنترل عملیات، ۲۵ پایگاه راهنمای مسافران، ۱۷ خیمه دوستدار کودک و ۱۸ خیمه نماز و… برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی آماده هستند.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۱۰۰ امدادگر و نجات‌گر در نوروز جاری به مسافران خدمات ارائه می‌دهند، خاطرنشان کرد: ۱۶ تیم چهار نفره متشکل از داوطلبان امدادگر، جوانان، پزشک و پیراپزشک به افراد آسیب‌دیده در جاده‌های استان خدمات ارائه می‌دهند.

خصوصی به‌کارگیری ۲۵ دستگاه آمبولانس، ۱۱ خودروی نجات، ۹ دستگاه قایق و یک فروند بالگرد و… را از دیگر امکانات در طرح نوروزی هلال‌احمر گیلان برشمرد.

وی با بیان اینکه تیم درمان اضطراری در درمانگاه صلح و ۱۶ شعبه هلال احمر گیلان مستقر شده است، خاطرنشان کرد: این تیم آماده ارائه خدمات به مسافران، شهروندان، سالمندان و نیازمندان است.

مدیر عامل جمعیت هلال‌ احمر گیلان با تصریح بر اینکه در طرح نوروزی ۹۵ در مجموع بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ نفر عضو این جمعیت فعالیت دارند، یادآور شد: مرکز شعب جمعیت هلال‌ احمر گیلان آماده خدمت‌رسانی به مسافران و شهروندان است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی