گیلانیان
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ Tuesday, 9 August , 2022
سپتامبر 7, 2013 کد خبر : 21309 خبر ها

سعید رحیمی :

استقرار گمرک اصلی‏ترین بخش عملیاتی شدن مصوبه کالای همراه مسافر است

استقرار گمرک اصلی‏ترین بخش عملیاتی شدن مصوبه کالای همراه مسافر است

گیلانیان : مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، استقرار گمرک را بخش اصلی عملیاتی شدن کالای همراه مسافر دانست.

سعید رحیمی صبح امروز در مراسم افتتاحیه استقرار گمرک جمهوری اسلامی به منظور اجرای مصوبه کالای همراه مسافر در مجتمع تجاری ستاره شمال منطقه آزاد انزلی گفت: در برنامه پنجم توسعه که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید دولت باید سیاست کالای همراه با مسافر را در تمام مناطق آزاد یکسان‏سازی می‏کرد.

وی با بیان اینکه عملیاتی شدن این مصوبه یک سال و نیم طول کشید، افزود: در دو ماه پایانی از دولت دهم این مصوبه به مناطق موردنظر ابلاغ شد.

رحیمی، استقرار گمرک را بخش اصلی عملیاتی شدن این مصوبه دانست و گفت: برابر قانون، کالای خروجی باید از گمرک عبور کند که خوشبختانه با هماهنگی اداره‏کل گمرک، این امر محقق شد.

وی با قدردانی از زحمات استاندار گیلان برای عملیاتی شدن این مصوبه تصریح کرد: امروز اصلی‏ترین بحث این پروژه یعنی استقرار گمرک صورت پذیرفت و با درخواست مسئولین گمرک، فاز اول این مصوبه در مجتمع ستاره شمال به عنوان اولین مجتمع حاضر در منطقه آزاد انزلی انتخاب شد.

رحیمی از تمامی فعالان اقتصادی خواست به منظور سرمایه‏گذاری و ثبت سفارش کالا از طریق گمرک منطقه آزاد حضور یابند و کالاهای برند و باکیفیت وارد کنند.

وی با تاکید بر اینکه استان گیلان از پتانسیل بالایی در این زمینه برخوردار است، ابراز امیدواری کرد که  تجار کالاهایی وارد کنند که ارزش خرید داشته باشد./منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد