گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
سپتامبر 5, 2014 کد خبر : 29525 خبر ها

رئیس بازرسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) آجا خبر داد

استقرار ۳۶۰۰ سامانه پدافند هوایی در کشور

استقرار ۳۶۰۰ سامانه پدافند هوایی در کشور

گیلانیان : رئیس بازرسی قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم‌الانبیا (ص) آجا از استقرار ۳ هزار و ۶۰۰ سامانه پدافند هوایی در سراسر کشور خبر داد و گفت: تمام اشیای پرنده در هر جای نقاط آسمان ایران شناسایی می‌شود.

امیر مهرداد مظاهری پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهر با تبریک فرا رسیدن دهم شهریور سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی اظهار کرد: در سال ۸۷ قرارگاه پدافند هوایی توسط مقام معظم رهبری در کشور تشکیل شد.

وی قرارگاه پدافند هوایی را مجموعه‌ای از کارکنان نیروهای مسلح سپاه و ارتش عنوان کرد و افزود: کشف، شناسایی، رهگیری، درگیری و انهدام اشیای پرنده از ماموریت‌های قرارگاه پدافند هوایی است.

*شناسایی تمام اشیای پرنده در آسمان ایران

رئیس بازرسی قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم‌الانبیا (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تمام اشیای پرنده با سرنشین و بی‌سرنشین، خودی، عبوری و ناشناس در آسمان کشور در حال کشف و شناسایی است، تصریح کرد: اگر تشخیص داده شود شی پرنده از طرف دشمن است پدافند هوایی بلافاصله با این شی مقابله می‌کند.

وی ادامه داد: برای کشف اهداف هوایی از سامانه‌های راداری قدرتمند ثابت و تاکتیکی برد کوتاه، متوسط و بلند استفاده می‌شود اما کشف و شناسایی اهداف هوایی به‌عهده سامانه‌های برد بلند است.

مظاهری استفاده از سامانه‌های الکترونیکی برای کمک به سامانه‌های راداری در پدافند هوایی کشور خبر داد و گفت: در برخی از نقاط دیده‌بان‌هایی داریم که در کشف و شناسایی اشیای پرنده فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه آسمان تمام کشور توسط سامانه‌های راداری در حال مراقبت هستند، خاطرنشان کرد: پدافند هوایی از جمله یگان‌هایی بوده که در زمان صلح و جنگ در حال آماده‌باش است.

رئیس بازرسی قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم‌الانبیا (ص) آجا به حراست پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: تعداد ۷۰ فروند هواپیما و بالگرد دشمن در عملیات والفجر هشت توسط پدافند هوایی ساقط شد.

وی اضافه کرد: تعداد ۳۰ فروند هواپیما و بالگرد در عملیات بیت‌المقدس توسط پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس ساقط شد.

*ایران دارای امن‌ترین آسمان پروازی است

مظاهری با اشاره به اینکه ایران امن‌ترین آسمان پروازی برای هواپیماهای داخلی و عبوری را دارد، خاطرنشان کرد: تعداد ۳ هزار و ۶۰۰ موقعیت توسط سامانه‌های پدافند هوایی در سراسر کشور مستقر هستند.

وی متذکر شد: دستگیری شرور «ریگی» از موفقیت‌های پدافند هوایی است که با همکاری نیروی هوایی انجام شد.

رئیس بازرسی قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم‌الانبیا (ص) آجا به برگزاری اجلاس سران کشورهای اسلامی در ایران اشاره کرد و یادآور شد: در آن اجلاس حفاظت از کشور به‌عهده پدافند هوایی بود.

*دفع ۵۰ مورد پرواز تهدید در کشور

وی گفت: در زمان برگزاری اجلاس سران کشورهای اسلامی در ایران تعداد ۵۰ مورد پرواز تهدید برای کشور داشتیم که کشف، شناسایی و مقابله شد.

مظاهری با بیان اینکه از سامانه‌های پدافندی زمین به هوا و هوا به زمین توپ‌خانه‌ای و موشکی در پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی