گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
جولای 18, 2012 کد خبر : 10948 خبر ها

رئيس دفتر مقام معظم رهبري :

استکبار قصد غارت منابع غنی انرژی ایران را دارد

استکبار قصد غارت منابع غنی انرژی ایران را دارد

اختصاصی گیلانیان – گیلان از وجود یک عالم روشن‌ضمیر، توانا و نویسنده برخوردار است که بسیاری از استان های دیگر از این نعمت برخوردار نیستند .

آیت الله محمد محمدی‌گلپایگانی ، رئیس دفتر مقام معظم رهبری در گردهمائی علما ، روحانیون و طلاب استان گیلان در مصلای رشت پس از ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به مردم گیلان گفت :

هدف دشمنان از اعمال تحریم ها ایجاد فاصله و اختلاف بین مردم و نظام اسلامی است که روحانیون با روشنگری های خود باید این نیات شوم دشمنان نظام جمهوری را برملا کنند .

وی افزود : آنچه امروز بیش از همه خیال استکبار را پریشان کرده و سرنوشت قدرت های سلطه گر را زیر سوال برده و به چالش کشانده گسترش روز افزون بیداری اسلامی است که متأثر از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است.

وی گفت : مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی مشهد اظهار کرد دستیابی ایران به دانش صلح آمیز هسته ای بهانه دشمنان است و بدخواهان نظام اسلامی، قصد غارت منابع غنی انرژی ایران را دارند . کشور ما با هزار کیلومتر خط ساحلی در جنوب و منابع عظیم نفت و گاز ، در تحولات منطقه بسیار تاثیرگذار است ؛ گرچه برخی از کشورهای سر سپرده منطقه سعی دارند با رویکرد استقلال خواهانه و در حقیقت همسو با استکبار با ایران مقابله کنند .

آیت الله محمدی گلپایگانی با ارائه آمار و ارقام صادرات نفت از طریق خلیج فارس و وابستگی غرب به این ماده حیاتی و همچنین منابع انرژی ایران خاطرنشان کرد:

مسئله اصلی دشمنان، زمینه سازی برای غارت درازمدت انرژی منطقه خلیج فارس است و آنهایی که خیال می کنند اگر ایران اندکی کوتاه بیاید آمریکا سازش می کند، اشتباه می کنند.

وی گفت : آینده تمدن غرب و غارت‌گران غربی در حال اضمحلال است و مسئله اصلی آمریکا با ایران انرژی و نفت است ولی جمهوری اسلامی کالای خود را حساب شده می‌فروشد و منابعی را که نیاز ندارد برای آیندگان ذخیره می‌کند .

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مورد تبلیغات غرب در مورد ایران اتمی با اشاره به فجایع بمب اتمی در هیروشیما و ناکازاکی  گفت : دشمنان نشان‌دار و بی‌نشان نظام اسلامی بدانند ایران بمب اتمی ندارد و تولید بمب اتم طبق فتوای مقام معظم رهبری حرام است

وی در پایان به روحانیون توصیه کرد از فرصت حضور حداکثری مردم در مساجد و تکایا در ماه مبارک رمضان بهره بگیرند و وضعیت کشور را در زمانی که تحت تحریم های گسترده قرار داریم، برای مردم توصیف کنند زیرا دشمن می خواهد با ایجاد گرانی‌ها و تورم مردم را علیه نظام برانگیزد و این وظیفه روحانیون است که باید در این زمینه روشنگری نمایند .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد