گیلانیان
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ Friday, 19 August , 2022
ژوئن 26, 2022 کد خبر : 83712 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان خبر داد :

استمرار فعالیت مجدانه قرارگاه‌های جهادی مدیریت آب تا پایان فصل زراعی ادامه خواهد داشت

استمرار فعالیت مجدانه قرارگاه‌های جهادی مدیریت آب تا پایان فصل زراعی ادامه خواهد داشت

گیلانیان : استاندار گیلان استمرار فعالیت مجدانه قرارگاه‌های جهادی مدیریت آب تا پایان فصل زراعی و استفاده از ظرفیت میراب‌ها در توزیع عادلانه آب را مورد تأکید قرار داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان ؛ دکتر اسدالله عباسی عصر امروز (یکشنبه) در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان؛ با تاکید بر مدیریت جدی قرارگاه‌های آب شهرستانی تا پایان فصل زراعی اظهار داشت: فرمانداران نباید رویکرد انفعالی داشته باشند.

وی با یادآوری جلب همراهی و همکاری کشاورزان از بهمن‌ماه سال گذشته، به نقش میراب‌ها و لزوم استفاده از ظرفیت آنها تأکید کرد.

استاندار گیلان خاطرنشان ساخت: مسئولیت مدیریت آب در مناطق و روستاهایی که میراب ندارند، بر عهده دهیاران و بخشداران است.

وی تلاش، کوشش و مسئولیت‌شناسی شبانه‌روزی برای تسهیل امور کشاورزان را انتظار خود از همه مدیران عنوان و اضافه کرد: باید با توزیع مناسب آب به همه اراضی شالیزاری، دغدغه آنان در زمینه به بار نشستن محصول، برطرف شود.

دکتر عباسی با تصریح اینکه مدیران جهادی در پایان فصل کشاورزی معرفی می‌شوند، گفت: فعالیت مدیران در ذیل قرارگاه جهادی مدیریت آب، مورد بررسی و رصد مستمر قرار دارد.

وی همچنین به فرمانداران گفت که در توزیع عادلانه آب، قانون را مدنظر داشته باشند و با همراهی نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، در مقابل رفتارهای فراقانونی عده‌ای که موجب برهم خوردن نظم عمومی می‌شود، بایستند.

استفاده از پتانسیل سفره‌های زیرزمینی و نیز ظرفیت‌های لجستیکی شهرداری‌ها و بخش خصوصی، گسترش بیمه محصولات کشاورزی، پشتیبانی از کشاورزان و آگاه‌سازی آنان درخصوص موارد قابل توجه و مهم در بهره‌مندی از آب برای کشت و زرع از دیگر مواردی بود که مورد تاکید استاندار گیلان قرار گرفت.

دکتر عباسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به طرح برخی مسائل همچون ناامنی اقتصادی و فساد اداری در استان، انجام پژوهشی توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در سه سال قبل را یادآور شد و گفت: گیلان در زمان انجام آن پژوهش، در یک یا دو مولفه از افزون بر ۱۰ مولفه، کاستی‌هایی داشت حال اینکه، در شرایط فعلی، باید ارزیابی کنونی از استان صورت گیرد‌.

وی طرح این مطالب در جامعه را موجب فرار سرمایه‌گذاران دانست و گفت: زیبنده نیست گیلان عزیز را در رسانه‌ها، نازیبا جلوه دهیم.

استاندار گیلان خواستار انجام ارزیابی و بررسی‌های منصفانه شد و گفت: مشارکت سرمایه گذاران موجب رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان می‌شود.

در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری،  مدیرکل امور روستایی استانداری،  مدیرعامل آب منطقه‌ای استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان و مدیران‌کل هواشناسی و حمل و نقل جاده‌ای و نیز فرمانداران سیاهکل، رودبار، لنگرود و رشت گزارش‌هایی ارائه کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی