گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
سپتامبر 26, 2014 کد خبر : 30052 خبر ها

استیضاح شهردار و یک سیکل معیوب

استیضاح شهردار و یک سیکل معیوب

گیلانیان به نقل از آوای رشت : این روزها بحث استیضاح شهردار رشت داغ است اما اینکه این تصمیم چقدر منطقی است و چقدر با دغدغه شهر و مردم انجام می گیرد سوالیست که اعضای شورا باید به پاسخگوی آن باشند.

چند سالیست که شهر رشت ثبات و آرامش در مدیریت شهری را فراموش کرده و همواره اعضای شورای شهر با تصمیمات آنی و بدون تحقیق و بررسی شهردار می آورند، می برند، سرپرست می آورند و بر می دارند و روز از نو و … شهر رشت در طول ده سال گذشته بیش از اندازه دو دست شهردار جدید آورده و استیضاح نموده  است. شاید یکی از دلایل رای آوردن انتخاب شهردار به طور مستقیم توسط مردم در نظر سنجی ها به بی ثباتی شوراها و ضعف در انتخاب شهرداران باشد.

بی شک لغزنده ترین صندلی در شهر رشت و بیشتر شهرهای استان صندلی شهرداری است که باعث شده تا افراد توانا از نامزدی برای این صندلی طفره روند و گوشه نشینی را ترجیح و قید خدمت را بزنند تا هر روز اسیر بازی های سیاسی و انتقادات اعضای شورا نشوند. تا حالا به این موضوع فکر کرده اید چرا افراد اجرایی قوی هیچ وقت سراغ شهرداری ها نمی آیند؟  فکر می کنید تا چه اندازه روند حرکتی شورا ها، نحوه مدیریت اعضا و حمایت از شهرداران در حضور این افراد تاثیر خواهد داشت؟

اینگونه است که افراد شایسته و منظم و توانا علاقه ای به این جایگاه نشان نمی دهند و شهر می ماند و گزینه هایی که برای پیشرفت خود  این جایگاه را انتخاب می کنند تا با شناخته شدن بتوانند رزومه ای برای خود دست و پا کنند. چون افراد مطرح و دارای رزومه ترجیح می دهند خود را با حواشی درگیر نکنند و درگیر بازی های سیاسی شورا نشوند!

انتخاب کردن شهردار و بعد از آن معذرت خواهی، دردی از این شهر دوا نخواهد کرد! نمی توان تمامی مشکلات را به گردن یک نفر آنهم از جنس شهردار انداخت و فقط خود را مسئول انتخاب دانست و … شورای اسلامی شهر رشت از الف تا ی این یکسال مسئول است و باید پاسخگوی شهروندان باشد.

بد نیست اعضای شورا قبل از استیضاح مردم را در جریان اقداماتشان قرار دهند و به سوالات پاسخ دهند:

استیضاح شهردار و در صورت عدم انتخابش، چه کسی مسئولیت شهرداری را بر عهده خواهد گرفت؟!

آیا گزینه هایی را بررسی نموده اید تا پس از عدم انتخاب شهردار، این کرسی خالی نماند؟!

فکر نمی کنید با گذاشتن سرپرست موقت زمان از دست می رود و شهروندان متضرر می شوند؟!

فکر نمی کنید که شهر نیاز به افراد با تجربه برای مدیریت شهری دارد و اعضای شورای شهر رشت که کاندیدای این پست هستند از این تجربه بی بهره هستند؟!

پیشنهاد ما به اعضای محترم شورای شهر رشت اینست که قبل از استیضاح به دنبال بررسی گزینه های مناسب برای تصدی شهرداری باشند تا شهر اسیر دور معیوب شهردار، سرپرست موقت، شهردار نشود! و اینکه اگر به فکر شهروندان هستید از افرادی استفاده کنید که قادر به خروج شهر از این بحران باشند حتی اگر برای راضی کردنشان نیاز به خواهش و تمنا باشد! چون شهر رشت شهری است که همه ما در آن زندگی می کنیم و حتما بهبودی وضعیت شهر به نفع همه خواهد بود.

شما نمایندگان این مردم هستید و جایگاه امروزتان حاصل اعتماد مردم است که از بین صدها کاندیدا نام شما را نوشنه و در صندوق انداختند.

اخبار مرتبط

نظرات

  • با سلام: دراین چندین سالی که از عمر شوراهای شهر میگذرد رشت همیشه با شهردارهای منتخب خودشان مشکل پیدا میکند واین کلانشهر مدتها بدون شهردار و یا با سرپرست اداره میشود . که نتیجه اش رای بر تخریب دوطبقه ساختمان احداثی در گلسار روبروی بیمارستان گیل هست !!!!
    تخریب دو طبقه بالایی با توجه به خلاف ساختمانی به نفع کدام طرف بوده ؟ سازنده یا شهرذاری ؟ بهتر نبود کمسیون محترم با اخذ جریمه ای سنگین موضوع را به نفع هر دو طرف تمام میکرد ؟ چرا این رای تخریب را برای همه متخلفان ساختمانی اجرا نمیکنند؟
    لطفا نگاهی به ادرس شهرک بهشتی بوستان ۴ ساختمان … داشته باشید !! ۶ ماه هم از اجرای حکم موقتش گذشت واز پرداخت جریمه وتخریب خبری نشد !!؟ و راحت بفکر فروش واحدهای خود هست !!!

    شایسته هست شرایط ساخت و ساز برای افرادی که در زیبایی شهر تلاش و سرمایه گذاری میکنند مهیا گردد ./

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی