تبلیغ
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ Monday, 24 September , 2018
اسفند ۵, ۱۳۹۶ کد خبر : 65673 خبر ها

در راستای جلوگیری از بروز اتصالی و قطعی های احتمالی:

اسپیسر بین فازی بین برجهای خطوط نصب شد

اسپیسر بین فازی بین برجهای خطوط نصب شد

گیلانیان : عملیات نصب اسپیسر بین فازی در مسیر خطوط ۶۳ کیلوولت رشت شمالی-کوچصفهان-آستانه-سیاهگلده و رشت شمالی-پوشش-مقدم  به اتمام رسید.

مهندس« حمزه عیسی زاده » مدیر دفتر فنی انتقال معاونت بهره برداری  و رابط روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در خصوص این پروژه گفت: عملیات نصب تعداد ۲۳۴ عدد اسپیسر بین فازی در مسیر خطوط ۶۳ کیلوولت رشت شمالی-کوچصفهان-آستانه-سیاهگلده و رشت شمالی-پوشش-مقدم به طول ۱۲۵٫۳۵ کیلومتر مدار، با اخذ مجوز خاموشی لازم بر روی خطوط و با نظارت همکاران واحد خطوط معاونت بهره برداری به اتمام رسید.

وی افزود:  با توجه به تیپ برج ها و دستور العمل نحوه نصب، از مجموع ۲۳۴ عدد اسپیسر بین فازی، تعداد ۲۰۴ عدد اسپیسر به طول ۳۲۷ سانتی متر، ۸ عدد آن به طول ۲۵۲ سانتی متر، ۲۲ عدد اسپیسر بین فازی به اندازه ۲۶۵ سانتی متر مورد استفاده قرار گرفت.

مهندس عیسی زاده در خصوص ضرورت اجرای این پروژه گفت: سال گذشته در خطوط ۶۳ کیلوولت مذکور، شاهد پدیده گالوپینگ بودیم که جهت مقابله با این پدیده، مطابق مطالعات مشاوران محترم در سال ۹۶ نصب اسپیسر بین فازی در این خطوط طراحی و اجرا شد.

مدیر دفتر فنی انتقال گفت: در حال حاضر تعداد ۹۲ عدد اسپیسر در انبار شرکت موجود می باشدکه پس از مساعد شدن هوا و بررسی عملکرد اسپیسرهای نصب شده در بارش برف گذشته، از این اسپیسرها برای خطوط ۲ مداره رشت شمالی- کیاشهر- لشت نشا استفاده خواهد شد.

گفتنی است که اسپیسر بین فازی وسیله عایقی است که موجب جلوگیری از بهم خوردن فازها به یکدیگر می شود. همچنین در هنگام گالوپینگ باعث می شود تا از نوسان هادیها و در نتیجه از بروز اتصالی و قطعی های احتمالی جلوگیری شود./ منبع : روابط عمومی برق منطقه ای گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

قابل توجه بیمه شدگان تامین اجتماعی :

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

قابل توجه استاندار محترم:

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

بخش اول : وضعیت بنزین و طراح شایعه کمبود؟

سخنی با استاندار گیلان:

بخش اول : وضعیت بنزین و طراح شایعه کمبود؟

قانونی که در یک سالگی‌اش «تغییر» کرد، ولی «مبهم» ماند!

تأملی موشکافانه بر تغییرات «قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان»؛

قانونی که در یک سالگی‌اش «تغییر» کرد، ولی «مبهم» ماند!