گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
آوریل 13, 2016 کد خبر : 47717 خبر ها

رئیس اداره کمیته امداد رشت خبر داد

اشتغالزایی یک‌هزار مددجوی کمیته امداد در رشت

اشتغالزایی یک‌هزار مددجوی کمیته امداد در رشت

گیلانیان : رئیس اداره کمیته امداد رشت از اشتغالزایی یک‌هزار مددجوی زیر پوشش با پرداخت ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات در سال ۹۴ در این شهرستان خبر داد.

محمد ملک‌دوست عصر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی این شهرستان با اشاره به توجه به اشتغال مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام (ره) از سال‌های گذشته اظهار کرد: مددجویان کمیته امداد امام خمینی از پایین‌ترین دهک‌های جامعه هستند.

وی به فعالیت‌های برجسته کمیته امداد امام خمینی در اشتغالزایی مددجویان زیر پوشش در مدت ۶ سال گذشته اشاره کرد و افزود: اشتغالزایی مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام (ره) با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی تقویت شده است.

رئیس اداره کمیته امداد رشت با بیان اینکه فرآیند فعالیت مددجویان زیر پوشش برای مسئولان تشریح شده است، تصریح کرد: مسئولان از فعالیت‌های مذکور اطلاع دارند و مورد تأیید واقع شده است.

ملک‌دوست از افزایش اعتبارات بانکی طرح‌های اشتغالزایی مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی با توجه به شرایط سخت اقتصادی در مدت سه سال گذشته خبر داد و بیان کرد: سال گذشته ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای اجرای ۶۴۸ طرح به مددجویان زیر پوشش پرداخت شده است.

وی پرداخت تسهیلات مذکور به را مددجویان و فرزندان مجرد آنها اعلام کرد و گفت: مقدار کمی از تسهیلات به اقشار ضعیف غیر مددجوی کمیته امداد (ره) پرداخت شده و در این زمینه خودکفا شدند.

رئیس اداره کمیته امداد رشت با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغالزایی در ارتقای معیشت مددجویان تأثیرگذار است، خاطرنشان کرد: سطح رفاه مددجویان با راه‌اندازی طرح‌های اشتغالزایی بهبود پیدا کرده است.

ملک‌دوست خواستار تقویت تسهیلات پرداختی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی از طرف دولت و مجلس شورای اسلامی شد و اظهار کرد: مسئولان فعالیت کمیته امداد امام خمینی را باور دارند.

وی به مشکل بیماری و … دهک‌های پایین جامعه اشاره کرد و یادآور شد: تعدادی از مددجویان برای برطرف کردن مشکل خود مجبور به فروش ابزار خود می‌شوند و به این دلیل از طرح‌های اشتغالزایی به طور ماهانه، فصلی و سالانه بازدید می‌شود.

رئیس اداره کمیته امداد رشت، ۸۰ درصد از طرح‌های اشتغالزایی مددجویان زیر پوشش را پایدار خواند و افزود: تسهیلات در مقاطع مختلف طرح‌ها پرداخت می‌شود و بازپرداخت اقساط ۶۰ ماهه است.

ملک‌دوست از پرداخت تسهیلات به طرح‌های راکد خبر داد و بیان کرد: راه‌اندازی دوباره طرح‌های راکد از برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی است.

وی با بیان اینکه تعدادی از طرح‌های راه‌اندازی شده دو تا سه نفر از مددجویان را مشغول به‌کار کرده است، تصریح کرد: سال گذشته به طور متوسط یک‌هزار نفر در طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی مشغول به‌کار شدند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد