گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
فوریه 17, 2014 کد خبر : 24826 خبر ها

در منطقه آزاد انزلی صورت می‌گیرد:

اشتغالزایی ۴ هزار نفر با عملیاتی شدن مصوبه کالای همراه مسافر

اشتغالزایی ۴ هزار نفر با عملیاتی شدن مصوبه کالای همراه مسافر

گیلانیان : رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه ازاد انزلی با بیان اینکه با پیگیری‎های صورت گرفته تاییده اجرای مصوبه کالای همراه مسافر از گمرک کشور اخذ شد ، گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی این سازمان مصوبه اجرای کالای همراه مسافر در این منطقه عملیاتی شده و اقدامات این سازمان از جمله عملیات فنس کشی و سایر مقدمات اجرای این طرح به تایید گمرک جمهوری اسلامی رسیده است.

وی با اعلام اینکه با عملیاتی شدن ورود کالای همراه مسافر به داخل کشور در این منطقه زمینه اشتغالزایی مستقیم برای بالغ بر ۴ هزار نفر در سه مجتمع تجاری این منطقه فراهم می‌شود افزود: با اجرای این طرح در منطقه آزاد انزلی شاهد گسترش در فضای کسب و کار و تجارت استان گیلان خواهیم بود.

مسرور تصریح کرد: این مصوبه نقش بسزایی در افزایش گردشگران ورودی و تجار به منطقه برای بهره گیری از این مزیت قانونی دارد و حضور بیشتر تجار و بازرگانان زمینه ساز توسعه فضای کسب و کار، فعال شدن مجتمع‌های تجاری، اشتغالزایی و مشارکت سرمایه گذاران تولیدی در منطقه را به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از کلیه فعالان اقتصادی بویژه تجار و بازرگانان استان گیلان جهت حضور فعال به منظور بهره مندی از مزیت ارائه شده در این منطقه به عنوان یک فرصت تجاری برای ارائه خدمات به مردم استان و گردشگران دعوت کرد.

وی افزود: این سازمان براین باور است که با واردات کالای باکیفیت بالا از محصولات برندهای مطرح جهانی از سوی بازرگانان کشور، علاوه بر رعایت حقوق مصرف کنندگان زمینه برای ایجاد رقابت میان تولیدکنندگان داخلی به منظور بالا بردن کیفیت محصولات تولیدی ایجاد می‌شود.

مسرور درخصوص ابلاغیه گمرک کشور گفت: براساس این ابلاغیه کالاهای همراه مسافر مجاز به ورود، براساس فهرست اعلامی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران تا سقف معافیت سالیانه حقوق ورودی ۸۰ دلار ارزش کالای همراه برای هر مسافر است.

وی تصریح کرد: سامانه نظارت بر تردد مسافر که از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهیه شده، در تمامی مبادی ورودی-خروجی نصب و راه اندازی شده و همزمان با پذیرش سامانه صدور کارت مسافری منطقه آزاد مورد استفاده قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی