گیلانیان
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ Monday, 23 November , 2020
سپتامبر 25, 2020 کد خبر : 79814 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده ولی‌فقیه در گیلان :

“اشتغال” مهمترین دغدغه مردم گیلان است/ لزوم افزایش تلاش مسئولان برای حل مشکلات

“اشتغال” مهمترین دغدغه مردم گیلان است/ لزوم افزایش تلاش مسئولان برای حل مشکلات

گیلانیان : نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه “اشتغال دغدغه نخست مردم گیلان است” گفت: مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی بیشتر تلاش کنند.

آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به اینکه “سخن انسان باید خردمندانه باشد” اظهار داشت: سخن باید با توجه به علم، آگاهی، خرد و اندیشه بیان شود و امام(ره) در گفتار همواره خردمندانه و آگاهانه سخن می‌گفتند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه “هر سخنی قابل باور نیست مگر اینکه فرد به آن علم و آگاهی داشته باشد” گفت: فضای مجازی یکی از فضاهایی است که بی‌عفتی در آن فراوان مشاهده می‌شود؛ فضایی که در آن به هویت ملت‌ها توجه نمی‌شود و می‌خواهند ملت‌ها را به جان هم انداخته و فضا را آلوده کنند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اهمیت تحقیق و اندیشه قبل از سخن گفتن بیان داشت: امام علی(ع) فرمودند انسان‌ برای مصون ماندن از آسیب اجتماعی و خانوادگی، قبل از سخن گفتن تفکر کند اگر می‌خواهد از لغزش‌ها در امان بماند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به برخی روایات مبنی بر شهادت امام حسن مجتبی(ع) در ۷ صفر بیان کرد: امام حسن(ع) فرمودند کسی‌که برای خدا نصیحت کند و براساس قرآن زندگی کند راهش پایدار خواهد بود‌.

وی ۷ صفر سالروز ولادت باسعادت امام موسی‌ابن جعفر(ع) را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: این امام بزرگوار فرمودند عاقل کسی است که نسبت به دنیا بی‌رغبت باشد اما به جهان آخرت میل و رغبت داشته باشد.

امام جمعه رشت با اشاره به روز جهانی سالمندان عنوان کرد: متاسفانه امروز جامعه به جایی رسیده که برخی فرزندان، پدران و مادران پیر خود را کمتر تحمل می‌کنند؛ ائمه اطهار(ع) فرمودند پیرمردان جامعه را مانند پدر، جوانان را مانند برادر، پیرزنان را مانند مادر خود و کودکان را نیز مانند فرزند خود بدانید.

وی سخنرانی اخیر رهبر معظم انقلاب در هفته دفاع مقدس را مورد اشاره قرار داد و گفت: ایشان فرمودند دشمن با شبهه‌افکنی درصدد تحریف انقلاب و جنگ ۸ ساله است و به جوانان می‌گویند که در این سال‌ها کار خاصی انجام نشده و جنگ این ملت را به زحمت انداخت اما این دشمنان نفهمیدند که ما با همین مردم قدرت‌های جهانی را به خاک ذلت کشاندیم.

وی با بیان اینکه امروز “آمریکا در برابر ملت ایران همچون موش آبکشیده و حقیر است” افزود: با وجود اینکه‌ با مشکلات اقتصادی، فرهنگی و مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه رو‌به‌رو هستیم اما عقب‌مانده نیستیم و رشد و شکوفایی زیادی در عرصه‌های مختلف داشتیم؛ پیشرفت‌هایی که برای دشمن قابل تحمل نیست.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه “بسیاری از کشورها تحریم نیستند اما وضعیت خوبی هم ندارند” تصریح کرد: خداوند را شاکریم که در جریان کرونا ملت، مسئولان و نظام سلامت دست به دست هم دادند  و به اینجا رسیدیم اما مشکلات را می‌بینیم و نسبت به مشکلات چشم‌پوشی نمی‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه “بیش از ۲ هزار روز از مقاومت مردم یمن در برابر رژیم آل سعود می‌گذرد” ابراز داشت: یمن با آسیب‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی روبه‌رو بود اما این کشور در پیروی از ادیان توحیدی سوابق خوبی دارند و در چنین شرایطی مورد هجوم کشورهای قلدر جهانی قرار گرفت.

آیت‌الله فلاحتی افزود: رژیم آل سعود با همراهی حامیانش در این سال‌ها بیش از ۱۶ هزار نفر از مردم یمن را به خاک و خون کشیدند، ۴۳ هزار نفر را مجروح کردند که اکثر آن‌ها زن و کودک بودند، هزار و ۳۷۵ مسجد و ۳۹۳ کارخانه، هزار و ۹۳ مدرسه و ۱۷۵ مرکز دانشگاهی و بیش از ۷۰ فرودگاه را در یمن تخریب کردند و جنایتکاران تاریخ یعنی آل سعود و حامیانش با این جنایات چهره واقعی خود را نشان دادند.

امام جمعه رشت خواستار تلاش بیشتر مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی شد و بیان کرد: دستگاه قضا، مجلس و مسئولان امروز دست به دست هم دادند تا مشکلات اقتصادی را حل کنند اما تلاش‌ها باید بیشتر شود و برای افزایش تولید و اشتغالزایی بیشتر، کارخانجات ورشکسته را رونق دهند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان اشتغال را دغدغه نخست کشور و گیلان دانست و بیان کرد: برنامه داشتن مسئولان، نظارت و کنترل جدی، توجه به واردات و صادرات و برخورد با احتکارکنندگان کالا از جمله مواردی است که باید مورد توجه باشد.

وی با اشاره به آسیب‌های فراوانی که به کشاورزان وارد شد و گرانی کود شیمیایی و افزایش قیمت‌ها خاطرنشان کرد: مسئولان به‌گونه‌ای تلاش کنند تا مردم هر روز شاهد افزایش قیمت‌ها نباشند از طرفی مردم انتظار دارند که قوانین سختی نسبت به آن دسته از فعالان اقتصادی که مرتکب جنایت می‌شوند اتخاذ شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

منطقه آزاد انزلی دروازه ورود به اوراسیا است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی :

منطقه آزاد انزلی دروازه ورود به اوراسیا است

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود