گیلانیان
دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ Monday, 16 December , 2019
تیر ۱۴, ۱۳۹۷ کد خبر : 67696 خبر ها

معاون رئیس جمهور :

اصحاب رسانه باید در راستای دفاع و حمایت از ملت قلم بزنند

اصحاب رسانه باید در راستای دفاع و حمایت از ملت قلم بزنند

گیلانیان : معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: با توجه به شرایط حساس تاریخی کشور، اصحاب رسانه باید در راستای دفاع و حمایت از ملت در همه عرصه‌ها قلم بزنند .

محمدباقر نوبخت عصر امروز در آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی مطبوعات که همزمان با بزرگداشت روز قلم که در سالن همایش‌ها و نمایشگاه‌های منطقه آزاد انزلی برگزار شد، با تشکر از برگزار کنندگان این جشنواره، اظهار کرد: منطقه آزاد انزلی نماد توسعه گیلان است و مایه خوشحالیست که این جشنواره ملی برای اولین بار در کشور در این منطقه برگزار می‌شود .

وی با اشاره به اهمیت قلم، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط حساس تاریخی کشور، اصحاب رسانه باید در راستای دفاع و حمایت از ملت در همه عرصه‌ها قلم بزنند .

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه،‌ تاکید کرد: همه کسانی که در حوزه رسانه و مطبوعات فعالیت دارند با توجه به مسئولیت‌های مختلف اجتماعی خود می‌توانند کمک کنند تا از این شرایط حساس عبور کنیم و تهدیدات را پشت سر بگذاریم .

وی با بیان اینکه دولت از آغاز کار به دنبال رفع مشکلات بود، اظهار کرد: دولت دوازدهم به دنبال فعالیت‌های دولت یازدهم نخست برای رفع مشکلات در راستای رفع تحریم ها گام برداشت .

نوبخت با بیان اینکه در آغاز کار دولت یازدهم فرایندی جدید با جهان آغاز ‌کردیم و صف طویلی از مسئولین بلند پایه جهان برای همکاری با ایران ایجاد شد، گفت: آمریکا تنها کشوری بود که عهد شکنی کرد و به جهان ثابت کرد که قابل اعتماد نیست و تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرد .

وی با اشاره به اینکه با توجه به این تحریم‌ها توانستیم شاخص‌های اقتصادی را رونق بخشیم، تصریح کرد: در سه ماهه اول سال جاری موفق شدیم دو میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه نفت به فروش برسانیم که افزایش ۷۴ درصدی درآمد نفتی را در پی داشت .

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، ادامه داد: همچنین با این مقدار فروش صادرات نفت نیز ۲۲ درصد نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرد .

نوبخت با تاکید به اینکه به جای قرار گرفتن رو در روی یکدیگر، باید در کنار هم باشیم، افزود: فضای کشور نیاز به همبستگی و تفکر دارد و در راستای منافع ملی باید در کنار هم کمک کنیم تا مشکلات برطرف و هرچه زود این موقعیت حساس را با موفقیت بگذرانیم .

وی ضمن قدردانی از رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار کرد: با دستور ایشان شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه تشکیل و سه جلسه آن برگزار شد که جسله بعدی هفته آینده برقرار می‌شود .

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه قلم مقدس است، گفت: انتظار می‌رود اهل قلم برای روشنگری از آن استفاده کنند که خوشبختانه اصحاب رسانه در این راستا گام بر می‌دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

گیلانیان به گزارش فارس : با دستور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه هنرمندان کماکان از پرداخت مالیات به صورت کامل معاف هستند؛ این در حالی است که مالیات حقوق کارگران و کارمندان پیش از پرداخت به آن‌ها از حساب‌شان کسر می‌شود!

سلبریتی‌ها لاکچری