گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
فوریه 14, 2016 کد خبر : 45929 خبر ها

اصحاب قلم یکی از سرمایه‌های عظیم بشریت محسوب می‌شوند

اصحاب قلم یکی از سرمایه‌های عظیم بشریت محسوب می‌شوند

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان، گفت: اصحاب قلم یکی از سرمایه‌های عظیم بشریت محسوب می‌شوند و گاه بیان یک مطلب از سوی اصحاب رسانه با ایجاد طوفانی عظیم و بیان مشکلی بزرگ، جامعه را در رفع آن پیشتاز می‌کند.

آیت الله زین العابدین قربانی عصر امروز در جمع اصحاب رسانه استان با بیان اینکه خداوند منان در قرآن به قلم سوگند یاد کرد، اظهار داشت: اصحاب قلم و بیان مشکلات جامعه یکی از سرمایه‌های عظیم بشریت است.

وی افزود: گاه بیان یک مطلب از سوی اصحاب رسانه با ایجاد طوفانی عظیم و بیان مشکلی بزرگ جامعه را در رفع آن پیشتاز می‌کند و گاه انعکاس مطلبی باعث ایجاد تشنج در جامعه می‌شود.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه اسلام طرفدار روشنگری، رفع مشکل، رفع گرفتاری و بیان حقیقت است، خاطرنشان کرد: مسئولیت اصحاب قلم چه در مطبوعات و چه در تشکیلات مجازی یک مسئولیت خطیر و سنگین است.

نماینده ولی فقیه در گیلان تخریب، افترا و تهمت را در اسلام ناخوشایند دانست و تصریح کرد: گاه خواننده با مطالعه یک مطلب تاثیرگذار  از انحراف بازگشته و به سوی توحید و خداپرستی روی می‌آورد.

آیت الله قربانی با بیان اینکه خود ۵۵ سال از اهالی قلم است و بیش از ۶۵ جلد کتاب را به دنیای اسلام تقدیم کرد، بیان کرد: قلم بسیار تأثیرگذار است با بیان مشکلات جامعه می‌توان خرابه‌ها را به آبادی، غافلان را بیدار و خفتگان را هوشیار کرد و موانع پیشرفت جامعه را از پیش‌روی برداشت.

وی با بیان اینکه نام قلم بسیار مقدس است و قلم را نباید در راه مزد به کار برد، افزود:قلمی که در قرآن خداوند منان به آن سوگند یاد کرد، نباید در امور دنیوی و مزد اندوزی به‌کار گرفته شود.

امام جمعه رشت افزود: امروز اصحاب رسانه با انتقال حقایق و مطالب به نسل جوان به‌راحتی می‌توانند در مقابل هجمه جنگ نرم و ماهواره و انحرافات پدید آمده ایستادگی کند و این یک نوع عبادت است.

نماینده ولی فقیه در گیلان کار رسانه را مختص انسان‌های مخلص دانست و خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه و مطبوعات علیرغم درآمد ناچیز و مشکلات معیشتی زیاد با صلابت در این راه ایستادگی می‌کنند و این تفکر مختص انسان‌های پاک است.

وی با اشاره به این که اصحاب رسانه نقشی اساسی در حضور حداکثری و خلق حماسه مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن داشته‌اند، تصریح کرد: مردم ولایتمدار گیلان با حضور دشمن شکن در راهپیمایی ۲۲ بهمن میراث امام را زنده و دشمنان را مات حماسه‌ای نو کردند.

آیت الله قربانی تصریح کرد: در دوران انقلاب اسلامی اگر تلاش و نامه ها و روشنگری های امام خمینی(ره) و بعداز انقلاب هدایت  مقام معظم رهبری نبود کشور ما هرگز به یک جزیره امن در منطقه تبدیل نمی‌شد و هرگز انقلاب ما باقی نمی‌ماند.

امام جمعه رشت ۷ اسفند را برای ملت ایران یک عید اعلام کرد و افزود: انتخاب فردی اصلح به دور از هر جناح و حزب و به طور غیر مغرضانه و منصفانه تمام توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی