گیلانیان
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ Tuesday, 21 January , 2020
شهریور ۱۶, ۱۳۹۸ کد خبر : 74884 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده مهرماه به صحن علنی مجلس می‌آید

اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده مهرماه به صحن علنی مجلس می‌آید

گیلانیان : عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده در صحن علنی مجلس تا مهر ماه خبر داد و گفت: با تصویب این قانون بخش زیادی از مشکلات تولیدکنندگان حل و فصل می‌شود.

سید کاظم دلخوش اباتری از تلاش ۳ و نیم ساله مجلس برای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده خبر داد و اظهار داشت: اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده با هدف تسهیل در امور تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران جهت بررسی نهایی احتمالاً تا مهر ماه به صحن علنی مجلس می‌آید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مشکلات اقتصادی و تشدید تحریم‌ها علیه کشورمان را در چند وقته اخیر مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: حمایت از سرمایه‌گذاری، تولیدکنندگان و تولیدات ملی از مهم‌ترین مؤلفه‌های موجود در بیانات مقام معظم رهبری در طلیعه هر سال است که اهمیت بسیار بالای این حوزه را نشان می‌دهد.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس ریل‌گذاری و قانونگذاری در راستای تحقق شعار سال و اهداف اقتصاد مقاومتی را از وظایف مجلس اعلام کرد و افزود: در این بین دولت به عنوان قوه مجریه وظیفه اجرای قوانین را برعهده دارد و در کنار آن بخش خصوصی نیز بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی باید جایگاه خود را به درستی درک کند.

دلخوش اباتری با بیان اینکه برای تحقق شعار رونق تولید و لزوم حمایت از سرمایه‌گذاران قوانین خوبی توسط مجلس مصوب شده و ضعفی در این حوزه وجود ندارد ابراز داشت: البته بحث تغییر در قانون، اصلاح و بازنگری آن متناسب با شرایط روز اقتصادی و روند تولید همواره در دستور کار مجلس قرار داشته و دارد.

وی تلاش مجلس برای بازنگری در قانون مالیات بر ارزش افزوده را به عنوان یکی از اقدامات راهگشا در حوزه رونق تولید و سرمایه‌گذاری دانست و بیان داشت: این قانون نقص‌های زیادی داشت که به موجب آن مشکلاتی برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان پیش آمده بود به همین دلیل اصلاح آن در دستور کار مجلس قرار گرفت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اجرای طرح مشاغل خانگی و یا اعطای تسهیلات ارزان قیمت توسط مؤسسات و بانک‌ها از حساب صندوق توسعه ملی را مورد اشاره قرار داد و گفت: بسترهای لازم برای اجرای تمامی این اقدامات با هدف رونق تولیدات داخلی توسط مجلس فراهم شده است و این روند همچنان نیز با اولویت ادامه دارد.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با تأکید بر اینکه مجلس با تصویب قانون رفع موانع تولید دست دولت را برای حمایت از سرمایه‌گذاران باز کرده است تصریح کرد: طرح معافیت‌های مالیاتی، قوانین مناطق آزاد، حمایت از صادرات و نمونه‌های زیادی نظیر این‌ از جمله اقدامات مجلس برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

کاهش فاصله بین «علم و صنعت» بهره‌وری را افزایش می‌دهد

معاون سازمان برنامه و بودجه در رشت:

کاهش فاصله بین «علم و صنعت» بهره‌وری را افزایش می‌دهد

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

نامه ۲۴ اقتصاددان کشور به رئیس‌جمهور:

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

تولید برنج در کشور به خودکفایی می‌رسد

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی :

تولید برنج در کشور به خودکفایی می‌رسد

پیام مهمی برای جهان مخابره شد/ «ترور بزدلانه» مایه روسیاهی آمریکا

بازتاب نماز جمعه امروز تهران در رسانه‌های جهان؛

پیام مهمی برای جهان مخابره شد/ «ترور بزدلانه» مایه روسیاهی آمریکا

زندگی سردار سلیمانی

ار سلیمانی