گیلانیان
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ Wednesday, 29 June , 2022
می 11, 2022 کد خبر : 83450 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

اصلاح نظام یارانه‌ها و نحوه تخصیص ارز ترجیحی، گامی بزرگ در توزیع عادلانه ثروت ملی است

اصلاح نظام یارانه‌ها و نحوه تخصیص ارز ترجیحی، گامی بزرگ در توزیع عادلانه ثروت ملی است

گیلانیان : استاندار گیلان با بیان اینکه دولت سیزدهم با مردمی‌کردن اقتصاد، راهبرد مقابله با فساد را دنبال می‌کند، گفت: اصلاح نظام یارانه‌ها و نحوه تخصیص ارز ترجیحی، گامی بزرگ در توزیع عادلانه ثروت ملی است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی عصر امروز (سه شنبه) در نشست با اصناف استان که فرمانداران و شماری از مدیران کل استانی نیز حضور داشتند؛ اهمیت مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها را یادآور شد و اظهار داشت: در اجرای این طرح بزرگ اقتصادی که تحولی عظیم در ساماندهی برنامه های راهبردی اقتصاد کشور محسوب می شود؛ نقش اصناف ، اتحادیه ها و دستگاه‌های مرتبط با بازار، بسیار ارزنده و بی‌بدیل است.

وی با تاکید بر ضرورت سامان بخشی دوباره توزیع یارانه ها برای کمک به اقتصاد کشور ، صبر و بردباری والای مردم در مسیرها و برهه‌های سخت زندگی و همراهی آنان با انقلاب و نظام اسلامی را مورد اشاره قرار داد و افزود: اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه ها، حرکت در مسیر گسترش عدالت اجتماعی ، رشد اقتصادی و تحقق رسیدن حق به حق‌دار است.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه مردم به اجرای درست این طرح و نظام مند شدن توزیع یارانه‌ها امید بسته اند، ادامه داد: باید از تمام ظرفیت ها برای اجرای این طرح بهره گرفت و از هرگونه کم‌فروشی ، گران‌فروشی ، احتکار و قاچاق جلوگیری کرد.

وی نقش رسانه‌ها را در تبیین صحیح مراحل و نتایج اجرای طرح و کاهش نگرانی های مردم تاثیرگذار دانست و افزود: جلوگیری از هدر رفت منابع داخلی و حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان به ویژه ترویج و توسعه تولید دانش بنیان ، یکی از مهمترین نتایج اجرای این طرح است.

دکتر عباسی با تصریح اینکه در انبارها به اندازه کافی کالاهای اساسی ذخیره سازی شده و جای نگرانی وجود ندارد، رزمایش سراسری نظارت بر بازار که صبح امروز آغاز شد را مورد اشاره قرار داد و گفت: باید اقتصاد را مردمی کنیم و با جلوگیری از قاچاق، دست سودجویان قطع شود.

وی یکی از لازمه های تحقق رشد اقتصادی هشت درصدی را اجرای موفق هدفمندسازی یارانه ها ذکر و اضافه کرد: باید بازار مورد کنترل و نظارت دقیق قرار گرفته و با توجه به افزایش اختیارات تعزیرات ، از بسیج مردمی استفاده شود .

استاندار گیلان با تصریح اینکه باید امید را در مردم تقویت کنیم، عموم بازاریان و اهل کسب و کار را افرادی منصف، با اخلاق و مقید به مسائل دینی و شرعی توصیف کرد که مردم را مورد توجه قرار می دهند و ادامه داد: از سوی دیگر با سودجویانی هم که بر مردم سخت می گیرند، تخلف آشکار دارند یا کالاهایی را احتکار می کنند، باید برخورد شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی