گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
ژانویه 29, 2014 کد خبر : 24205 خبر ها

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان :

اصناف درکنار روحانیان یکی از نقش آفرینان پیروزی انقلاب اسلامی بودند

اصناف درکنار روحانیان یکی از نقش آفرینان پیروزی انقلاب اسلامی بودند

گیلانیان : معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان گفت: اصناف، کسبه و بازار در کنار مردم و روحانیان یکی از قشرهای نقش آفرین در حوادث قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران محسوب می شوند.

ˈمحمد احمدی پورˈ در نشست ستاد دهه فجر با اصناف استان اظهار کرد: مردمی بودن از مشخصه های بارز انقلاب اسلامی بود و اصناف نیز جلودار این مشخصه بودند.

وی با بیان اینکه اصناف یکی از قشرهای معتمد و محل رجوع مردم بودند، افزود: کسبه و تجار به دلیل توجه به مسایل شرعی در کنار فعالیت های اقتصادی با قرار گرفتن در کنار رهبران دینی در پیروزی انقلاب اسلامی نقش آفرینی کردند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان با تاکید بر نقش آفرینی اصناف در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران خاطر نشان کرد: حضور اصناف در هشت سال دفاع مقدس نیز از نمونه های بارز این نقش آفرینی بوده است .

احمدی پور در ادامه سخنانش وجود هرواحد صنفی به ازای ۲۵ نفر را نشانه وجود مشکلات بیکاری و اقتصادی عنوان کرد و گفت: بالا بودن شمار فعالان این بخش صرفه اقتصادی را کاهش می دهد.

وی با بیان اینکه در اقتصاد پویا بخش خدمات باید در خدمت صنعت و کشاورزی باشد، خاطر نشان کرد: تکرار مشاغل و افزایش واسطه گری در بخش خدمات این بخش را از کارکرد اصلی خود دور می کند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان با اشاره به نقش مهم اصناف در جامعه، بر تلاش این بخش مهم در ایجاد فضای امن برای تامین مایحتاج مردم و جلوگیری از ایجاد احساس ناامنی در جامعه تاکید کرد.

احمدی پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گردشگر پذیر بودن استان بر تلاش بیشتر اصناف برای شناسایی نیاز مسافران برای ارائه خدمات مناسب در این بخش تاکید کرد.

وی رونق بازار در ایام مسافرپذیر سال را در بهبود اقتصاد استان موثر خواند و گفت: استانداری گیلان آماده همکاری با اصناف برای رونق بخشیدن به فعالیت های اقتصادی این بخش است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان همچنین با تاکید بر نقش اصناف در گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: مردمی بودن این ایام اثرگذاری بیشتری در جامعه دارد.

به گزارش ایرنا، نشست اصناف به مناسبت گرامیداشت دهه فجر روز چهارشنبه با حضورمعاون سیاسی ، امنیتی استاندار گیلان و روسای اصناف شهرستان ها در محل استانداری برگزار شد ./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی