گیلانیان
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ Monday, 22 April , 2019
شهریور ۱۳, ۱۳۹۷ کد خبر : 68893 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نایب رئیس اتاق اصناف کشور :

اصناف در تدوین بودجه سال ۹۸ کشور مشارکت می‌کنند

اصناف در تدوین بودجه سال ۹۸ کشور مشارکت می‌کنند

گیلانیان : نایب رئیس اتاق اصناف کشور گفت‌:‌ تصمیم سازمان برنامه و بودجه کشور در مشارکت دادن اصناف جهت تدوین بودجه سال ۹۸ به تقویت هر چه بیشتر جایگاه اصناف کمک می‌کند.

جلال‌الدین محمد شکریه اظهار داشت: بنا بر اعلام و تصمیم سازمان برنامه و بودجه کشور جهت مشارکت دادن حوزه گسترده اصناف در تدوین بودجه سال آینده علاوه بر ایجاد فرصتی طلایی برای دولت به تقویت جایگاه اصناف نیز کمک شایانی می‌شود.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور عنوان کرد:‌ مشارکت دادن اصناف در تدوین بودجه برای نخستین بار در دولت فعلی محقق شده و امر مبارکی به نظر می‌رسد اما مباحثی نظیر مقدار منابع اختصاصی به حوزه اصناف و یا نوع این مشارکت و پوشش حوزه‌های مختلف هنوز مشخص نشده است.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان تصریح کرد:‌ خانواده بزرگ اصناف کشور امروز برای حرکت در مسیر فعالیت خود با مشکلات و چالش‌های جدی روبه رو است که امیدواریم دولت ضمن استفاده از ظرفیت‌های عظیم حوزه اصناف،‌ جهت رفع بسیاری از موانع و چالش‌های آن اقدامات عاجلی انجام دهد.

شکریه برخی از محورهایی که نیازمند حمایت‌های بیشتر دولت هستند را برشمرد و افزود: یکی از این مباحث بسیار مهم و نیازمند توجه در مورد حقوق قانونی اصناف از محل تبصره ۷۲ است که طبق آن می‌بایست در حدود یک سوم میزان جرایم به حوزه بازرسی اصناف تعلق ‌گیرد.

وی اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی را ضروری دانست و در مورد دیگر موانع حوزه اصناف اظهار داشت:‌ نوین‌سازی اصناف در بخش تجهیز و به‌روزرسانی ماشین‌آلات واحدهای تولیدی با اعطای تسهیلات بانکی مورد نیاز به آن‌ها بخشی از خواسته‌های به حق اصناف از مجموعه دولت است.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه اشتغالزایی به‌‌معنای واقعی کلمه در حوزه اصناف تحقق پیدا می‌کند بیان داشت:‌ یکی از موارد حمایتی دولت از بخش اصناف که سهم به‌سزایی در اشتغالزایی کشور به عهده دارند در حوزه نظام تأمین اجتماعی و گسترده کردن بیشتر دامنه آن است.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان پرداخت سوبسید از سوی دولت در بخش حق بیمه سهم کارفرما را لازم و ضروری اعلام کرد و گفت:‌ اگر این مهم به خوبی توسط دولت مورد توجه قرار گیرد توان صنوف نیز برای اشتغالزایی بیشتر،‌ متوازن‌تر و البته پایدارتر به خوبی افزایش پیدا می‌کند.

شکریه نبود سرمایه در گردش را یکی دیگر از چالش‌های فراروی اصناف خواند و در تشریح آن بیان دا‌‌شت: برخی از فعالان این حوزه به ناچار نیاز خود را از بازارهای غیررسمی تهیه می‌کنند که این عامل علاوه بر وارد کردن آسیب به اقتصاد و بهره‌وری اصناف هزینه تولید آنان را افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه بسیاری از صنوف کشور در پرداخت هزینه انرژی واحد تولیدی خود دچار مشکل هستند افزود:‌ امیدواریم دولت در زمینه پرداخت هزینه‌های آب،‌ برق،‌ گاز نیز جهت کمک به اصناف تمهیداتی را برای رفاه حال صنوف تولیدی،‌ خدماتی،‌ توزیعی و خدمات فنی بیاندیشد.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با ابراز خرسندی از نگاه مطلوب دولت به جایگاه ویژه اصناف ابراز داشت:‌ دولت با حمایت از صنوف و اعطای تسهیلات و منابع به این حوزه نه‌تنها به روند توسعه اشتغالزایی در کشور سرعت می‌بخشد بلکه از این رهاورد ایجاد اشتغال پایدار و متوازن نیز تضمین می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

آغاز برداشت گل گاو زبان در اشکورات رودسر

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رودسر خبر داد:

آغاز برداشت گل گاو زبان در اشکورات رودسر

حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم:

حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست

ارتش و سپاه بازوان قدرتمند ایران هستند

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش :

ارتش و سپاه بازوان قدرتمند ایران هستند

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz