گیلانیان
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 6 February , 2023
می 18, 2013 کد خبر : 18893 خبر ها

کیهان هاشم نیاء ، استاندار گیلان :

اطلاع رسانی توسط روابط عمومی ها باید موجب اعتماد سازی شود

اطلاع رسانی توسط روابط عمومی ها باید موجب اعتماد سازی شود

گیلانیان : استاندار گیلان در گردهمایی مدیران روابط عمومی استان که به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی برگزار شده بود   گفت : اطلاع رسانی توسط روابط عمومی ها باید  موجب اعتماد سازی در بین جامعه و  رسانه ها شود .

کیهان هاشم نیا بابیان اینکه روابط عمومی پرچم اعتماد هردستگاه هستند افزود : روابط عمومی ها خون جاری دستگاه ها بوده و ارتباط این خون با جان و روح مردم هستند .

وی با تأکید برآموزش فعالان عرصه روابط عمومی اظهارداشت : کارکنان روابط عمومی ها باید متخصص و دوره دیده در این بخش باشند چرا که داشتن تخصص در ارتقای کیفیت خدمات ارتباط مستقیمی دارد .

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه نباید نسبت به افکار عمومی بی توجه بود ادامه داد : مردم مابسیار باهوش هستند به همین دلیل باید در اطلاع رسانی به آنان بسیار دقت شود تا موجب اعتماد آنان شود و از ساده انگاری در اطلاع رسانی ها پرهیز شود .

هاشم نیا تصریح کرد : روابط عمومی هایی موفق هستند که کارتخصصی حوزه خود را انجام می دهند وبا تلاش بیشتر از توانایشان باید نشان دهند که می توانند مشاور صدیق و توانمندی برای رئیس سازمان خود باشند .

وی با بیان اینکه توانمندی روابط عمومی ها به عملکردشان است گفت : معیار سنجش مدیران ، میزان رضایتمندی بین مردم است و این رضایتمندی با تلاش روابط عمومی ها حاصل می شود .

استاندار گیلان با انتقاد از اینکه بسیاری از اطلاع رسانی ها و تبلیغات ما به ضد تبلیغ تبدیل شده و اثرسوء در جامعه دارد افزود : باید روابط عمومی ها بجای اینکه فقط همت خود رامنحصربه نصب پرده و بنر کنند فکر کرده وبرنامه ریزی کنند که استفاده از ابزارهای اطلاع رسانی و تبلیغات چگونه باید باشد تا تأثیرگذاری اش بیشتر و موجب اعتماد سازی   شود .

رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی ها با اشاره به اینکه در روزگار پیچیده ی فتنه ها علیه نظام بیان دستاوردهای خدمتگزاران مردم بسیار مهم است گفت : روابط عمومی ها باید این هنر را داشته باشند تابرای تبلیغات مناسب از استراتژی رسانه ای خوب بهره بگیرند .

استاندار گیلان در همین زمینه تأکید کرد : بخشی از تقویت رسانه ها در حوزه ی اطلاع رسانی نیز وابسته به فعالیت روابط عمومی ها است .

وی گفت : البته در بیان خدمات نباید به آمارسازی روی آورد و از طرف دیگر بیان نکردن آمارهای درست نیز همانند آمارسازی اشتباه است .

گلشن دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی ها ی استان و مسئول اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری نیز در این نشست با اشاره به جایگاه روابط عمومی ها در نظام ارتباطات سازمان ها با مردم ور سانه ها گفت : تقویت این جایگاه منجر به بهبود شیوه های ارائه ی دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جامعه و ایجاد نشاط اجتماعی براساس فرامین رهبر معظم انقلاب می شود .

در این نشست چند نفراز مسئولان روابط عمومی دستگاههای اجرایی به بیان مشکلات و دیدگاههای خود در حوزه  روابط عمومی و اطلاع رسانی پرداختند ./منبع : استانداری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

  • مدیران دستگاههای دولتی و حتی خصوصی در ایران اصلا معنای روابط عمومی را درک نمی کنن و براشون نمی صرفه حتی خود این آقا. در نظر واقعی اینا، روابط عمومی یک چیز بی خودیه که فقط باید مجیزگوی رئیسش باشه و گندکاری هاش رو توجیه کنه. به خاطر همینم آدمای بی بخار و بی خاصیت رو که اوستای چاپلوسی و زبون بازی هستن رو به عنوان مسئول روابط عمومی ادارات میزارن. می گید نه، برین تو ادارات و شرکتای دولتی و خصوصی، با چشم خودتون ببینین.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی