گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
مارس 4, 2016 کد خبر : 46663 خبر ها

معاون وزیر آموزش و پرورش:

اعتبارات تخصیص یافته آموزش و پرورش ۲/۲ درصد افزایش یافت

اعتبارات تخصیص یافته آموزش و پرورش ۲/۲ درصد افزایش یافت

گیلانیان : معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: با وجود محدودیت های اعتباری کشور، میزان اعتبارات تخصیصی آموزش و پرورش از سال ۹۲ تاکنون، ۲/۲ درصد افزایش یافته است .

محمد دیمه ور روز جمعه بیان کرد: امیدواریم توافقات هسته ای و لغو تحریم ها ، موجب رشد اقتصادی و به تبع آن افزایش میزان فعالیت های آموزش و پرورش شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نهادینه شدن شوق تحصیل در دوره پیش دبستانی، گام اول برای تحقق عدالت آموزشی، توسعه دوره پیش دبستانی است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: به منظور افزایش ارتباط خانواده و مدرسه، یک دوره آموزشی برای اولیاء دانش آموزان در خصوص فرآیند آموزشی و پرورشی مدرسه ، قبل از آغاز سال تحصیلی آینده در نظر گرفته شده است.

دیمه ور سند تحول بنیادین را مبنای کار اجرایی حوزه تعلیم و تربیت کشور دانست و خاطرنشان کرد: انجام مدیریت یکپارچه از هنگام تولد تا ۱۲ سالگی در راستای ایجاد تحول در آموزش های بخش پایه، از برنامه های مهم آموزش ابتدایی است .

وی با تاکید براجرای طرح های تدبیر و تعالی در راستای افزایش نقش راهبردی آموزشی مدیران تصریح کرد: ۶۰ درصد راهکارهای سند تحول، مربوط به منابع انسانی و مدیریت آموزشی است .

دیمه ور منابع انسانی، منابع مالی، ارزیابی و پژوهش، برنامه درسی و تجهیزات فضای آموزشی را شش زیرمجموعه اصلی نظام تعلیم و تربیت در سند تحول بنیادین برشمرد.

وی گفت: تربیت فرآیندی چند بعدی است که برای موفقیت درآن باید موارد شش گانه تربیت اخلاقی و عبادی، تربیت اقتصادی و حرفه ای ، تربیت بدنی و زیستی، تربیت علمی و فناوری ،تربیت هنری و زیبا شناختی و تربیت فرهنگی و اجتماعی توجه شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تحقق اهداف سند بنیادین نیازمند همکاری همه دستگاه ها است، افزود:حضور خانواده ها و آحاد جامعه و تعامل مسئولان آموزش و پرورش با دانشگاه فرهنگیان و همچنین تبیین نقش سایر دستگاهای اجرایی در تحقق اهداف سند بنیادین یک ضرورت است.

ایران ۱۳ میلیون دانش آموز دارد که از این تعداد، هفت میلیون و ۲۶۶ هزار دانش آموز دوره ابتدایی، دو میلیون و ۹۹۲ هزار نفر دانش آموز دوره متوسطه اول و دو میلیون و ۳۴ هزار دانش آموز در دوره متوسطه دوم ثبت نام شده اند.

همایش تجلیل از برترین های جشنواره ها و فعالیت های آموزش ابتدایی گیلان، روز گذشته (پنجشنبه) با حضور دیمه ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در انزلی برگزار شد.

شهرستان انزلی در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی