گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
ژوئن 22, 2013 کد خبر : 19691 خبر ها

رئیس مجمع نمایندگان گیلان:‏

اعتراض‌ کاندیداهای شورای شهر رشت بررسی می‌شود

اعتراض‌ کاندیداهای شورای شهر رشت بررسی می‌شود

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: در مدت ۱۵ روز به اعتراض‌های کاندیداهای شورای اسلامی شهر رشت بررسی می‌شود.

ایرج ندیمی درباره اعتراض‌های گسترده در زمینه تأیید صلاحیت نامزدهای رد صلاحیت شده در انتخابات شورای اسلامی شهر رشت توسط هیئت نظارت گیلان و مرکز تهران، اظهار کرد: با برخی از این اعتراض‌ها موافق و با تعدادی نیز مخالف هستیم.

وی ادامه داد: کسانی که ما در هیئت نظارت انتخابات استان رد کردیم در مرکز تأیید شدند و با اعتراض در این زمینه موافق هستیم.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه اختیارات متفاوت است، گفت: بنده در زمینه صلاحیت افراد در هیئت نظارت اختیار استانی دارم و عده‌ای نیز اختیار کشوری داشتند که آنها باید پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اینکه ما با تأیید صلاحیت افراد رد صلاحیت شده در هیئت‌های اجرایی و نظارت استان مخالف هستیم، ادامه داد: ما نمی‌توانیم مسئولیت مرکز را به‌عهده بگیریم. منکر این نیستیم از اینکه عوامل، شرایط و فشارهایی موجب وضعیت پیش آمده در صلاحیت افراد شده است.

ندیمی با تصریح بر اینکه برخی مستندات درباره افراد وجود نداشت اما واقعیت داشت، درباره زمزمه ابطال انتخابات شورای شهر رشت تصریح کرد: این حرف بی‌ربطی است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل افزود: ممکن است ما به عنوان هیئت نظارت گیلان وضعیت را بررسی کنیم اما به این جمع‌بندی نرسیدیم که انتخابات ابطال شود.

وی با بیان اینکه فرصت اعتراض کاندیداها به پایان رسیده است، خاطرنشان کرد: تا ۱۵ روز فرصت داریم اعتراض‌های کاندیداها را بررسی کنیم و طبق این اعتراض‌ها به خود حق می‌دهیم که صندوقی را باطل کنیم یا خیر.

ندیمی یادآور شد: ما در هیئت نظارت استان طبق مستنداتی کسانی را رد کردیم و مرجع بالاتری آنها را تأیید کردند و ما نمی‌توانیم روی این مرجع نظر دهیم.

وی بحث ابطال انتخابات شورای شهر رشت را پیش‌داوری خواند و متذکر شد: موضوع ابطال انتخابات شاعرانه است./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی