گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
ژانویه 3, 2016 کد خبر : 44707 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان :

اعدام شیخ نمر، نشانه ضعف آل سعود است

اعدام شیخ نمر، نشانه ضعف آل سعود است

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت، اعدام شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان را نشانه ضعف آل سعود دانست.

آیت الله زین العابدین قربانی روز یکشنبه در نشست خبری بمناسبت به شهادت رسیدن شیخ نمر توسط حکومت آل سعود افزود: هیچ عمل تروریستی در کارهای شیخ نمر باقر النمر و شیعیان القطیف نبود بلکه منطق ایشان، دعوت به اسلام ناب بود.

وی اظهار کرد: در سال ها و ماه های اخیر، حوادثی در دنیای اسلام بروز نموده که مایه تاسف است و متاسفانه دنیای داعیه دار حقوق بشر، در این باره سکوت کرده و یا انتقاد قاطعی انجام نداده است.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان ادامه داد: شهادت شیخ سلمان در بحرین ، شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه در آفریقا و حادثه اخیر در القطیف عربستان و اعدام روحانی فاضل شیخ نمر از جمله حوادث یادشده است.

آیت الله قربانی تصریح کرد: علامه شهید نمر، حامی و پشتیبان مظلومان برای شیعیان بود که تبعیض را در زندگی خویش لمس می کرد.

وی ادامه داد: حکومت آل سعود برای خودی های خویش انواع امکانات را مهیا کرده اما برای مردم شیعه، تبعیض قائل شده و عدالت اجتماعی را رعایت نمی کند.

وی گفت: پیام شیخ نمر رفع تبعیض و محرومیت از شیعیان عربستان بود و دعوت او مسالمت آمیز و فاقد اجبار بود که متاسفانه توسط حکومت آل سعود، به رفتار تروریستی متهم و اعدام شد.

آیت الله قربانی با محکوم کردن اقدام آل سعود بیان داشت: آل سعود حکومت خویش را متزلزل یافته و در همین راستا دست به چنین اقداماتی می زند و باید بداند انتقام خون این مظلومان گرفته خواهد شد.

آیت الله نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان که در پی اعتراض به اقدامات سرکوبگرانه حکام آل سعود بازداشت شده بود، ۲۳ مهرماه پارسال در دادگاه سعودی به اعدام محکوم شد.

اگرچه اجرای این حکم، بارها از سوی سازمان های حقوق بشری محکوم و از عربستان خواسته شد از این اقدام پرهیز کند و تلاش های بین المللی فراوانی نیز برای حمایت از حقوق انسانی این روحانی مبارز عربستانی صورت گرفت، اما با این حال وزارت کشور عربستان اعلام کرد شیخ باقر النمر صبح دیروز (شنبه) اعدام شد.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در جلسه درس خارج فقه خود، جنایت بزرگ عربستان سعودی در به شهادت رساندن عالم مؤمن و مظلوم، شیخ نمر باقر النمر را به شدت محکوم کردند.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری نیز امروز (یکشنبه) در پیامی در واکنش به شهادت شیخ نمر باقر النمر، این اقدام غیراسلامی و غیرانسانی دولت عربستان را محکوم کرد و در راستای سیاست های فرقه گرایانه و دامن زدن به تروریسم و افراط دانست.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی