شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ Saturday, 26 May , 2018
فروردین ۳۱, ۱۳۹۴ کد خبر : 36422 خبر ها

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان خبر داد

اعزام کاروان پیاده زائران حرم امام(ره) از گیلان

اعزام کاروان پیاده زائران حرم امام(ره) از گیلان

گیلانیان : جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان از اعزام کاروان پیاده ۳۱۳ نفری زائران هر کدام با نام یک شهید به منظور شرکت در مراسم ارتحال امام(ره) از این استان خبر داد.

سردار محمد عبدالله‌پور پیش از ظهر امروز در جلسه سوم خرداد ماه سالروز پیروزی عملیات بیت‌المقدس با اشاره به نقش ویژه شهدای گیلان در آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: شش هزار نفر در عملیات بیت‌المقدس به شهادت رسیدند.

وی ۲۶۰ نفر از شهدای آزادسازی خرمشهر را گیلانی عنوان کرد و افزود: از هر ۲۳ نفر شهید عملیات بیت‌المقدس یک نفر گیلانی است.

عبدالله‌پور در ادامه از اعزام کاروان پیاده و سواره به حرم امام(ره) از گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: مدت ۲۵ سال است کاروان مذکور به حرم امام(ره) اعزام می‌شود و تجلی ارادت گیلانی‌ها به امام(ره) است.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر پشتیبانی از برنامه‌های فرهنگی و حماسی دوران دفاع مقدس، بیان کرد: کاروان پیاده مرقد امام(ره) از فعالیت‌های فرهنگی در استان محسوب می‌شود.

وی تعداد راهیان مرقد امام(ره) را ۳۱۳ نفر خواند و تصریح کرد: هر کدام از زائران با حضور بر مزار یک شهید به نیابت از شهدا به طرف مرقد امام(ره) حرکت می‌کنند.

عبدالله‌پور در ادامه به استقبال گیلانی‌ها در سفر رئیس جمهور اشاره کرد و یادآور شد: استقبال آگاهانه مردم گیلان پاسخ آنی به نام‌گذاری «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» مقام معظم رهبری بود.

خاطرات رزمندگان سوم خرداد برای جامعه بیان شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان نیز در جلسه مذکور به وجود مناسبت‌های مذهبی و ملی بسیار در کشور اشاره کرد و گفت: به‌نمایش گذاشتن تمام مناسبت‌ها نیازمند برنامه‌ریزی مناسب است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جمال یاری بر ارائه برنامه‌های ماندگار در مناسبت‌های دفاع مقدس تاکید کرد و افزود: آزادسازی خرمشهر کار بسیار بزرگی بود و امام(ره) فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی خواستار تبیین و بازگو کردن نقش رزمندگان گیلانی در عملیات آزادسازی خرمشهر شد و بیان کرد: از وجود رزمندگان یادگار سوم خرداد ماه برای بیان خاطرات در مراکز آموزش عالی و مدارس گیلان استفاده شود.

آزادسازی خرمشهر نقطه عطف عملیات‌های دفاع مقدس

فرمانده انتظامی گیلان نیز در جلسه آزادسازی خرمشهر با اشاره به اینکه سوم خرداد ماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بود، اظهار کرد: عملیات آزادسازی خرمشهر موجب تغییر نگرش دشمنان در دفاع مقدس شد و در داخل کشور نیز منشاء پیروزی‌های مختلف بود.

سردار ابراهیم قائدرحمتی تلاش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس را بی‌بدیل عنوان کرد و افزود: انتقال تجربه دفاع مقدس به نسل امروز نیازمند برنامه‌های فرهنگی است.

وی با بیان اینکه در مقابله با استکبار نیازمند تبیین و فعالیت در جبهه فرهنگی هستیم، تصریح کرد: نیازمند احیای فضا و ارزش‌های انقلاب اسلامی در جامعه هستیم و این امر با بیان حماسه‌های دفاع مقدس تحقق پیدا می‌کند.

قائدرحمتی هر کدام از فعالیت‌های انتظامی را دارای یک برنامه فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: پلیس رویکرد فرهنگی در موضوع‌های مختلف را لحاظ کرده است.

رئیس پلیس گیلان در ادامه خواستار ظرفیت‌سنجی اعزام کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی دفاع مقدس و ۱۴ خرداد به مرقد امام(ره) شد و بیان کرد: ایجاد امنیت و احترام به زائران برای پلیس حائز اهمیت است.

تدوین برنامه‌های فرهنگی برای کاروان اعزامی به مرقد امام(ره)

فاطمه کریمی معاون فرهنگی و اجتماعی رئیس دانشگاه گیلان نیز در جلسه مذکور بر تدوین برنامه‌های فرهنگی برای کاروان اعزامی به مرقد امام (ره) تاکید کرد و گفت: اجرای برنامه‌ها در کاروان مذکور مستندسازی و به صورت یک مجموعه ارائه شود./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش