گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
ژانویه 23, 2016 کد خبر : 45269 خبر ها

اعزام ۲۲۰مبلغ دینی به مدارس گیلان

اعزام ۲۲۰مبلغ دینی به مدارس گیلان

گیلانیان : مهدی حاجتی، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان امروز( ۳بهمن) در نشست اعضای شورای آموزش و پرورش که در بیت آیت الله قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت برگزار شد با گرامیداشت یاد و نام شهدای دانش آموز و فرهنگی استان، گفت: امروز آموزش و پرورش نسبت به گذشته با بالا رفتن فهم و نگاه مردم از حوزه‌های فرهنگی متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه مردم مطالبات جدیدی از آموزش و پرورش دارند، اظهار کرد: دولت‌ها برای تامین مطالبات آموزش و پرورش دچار مشکل هستند.

حاجتی افزود: بر اساس اصل ۳۰قانون اساسی دولت موظف است که آموزش رایگان را در اختیار مردم بگذارد.

وی با بیان اینکه ما در شورای آموزش و پرورش مشارکت را به معنای جلب همکاری می‌دانیم، گفت: با ایجاد تغییر نگرش مردم و سیاستگذاران از سال‌های قبل تا کنون قدم‌های خوبی برداشته‌ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان اعلام کرد: شورای آموزش و پرورش گیلان جزء ۱۰شورای برتر کشور است که به تازگی از استاندار گیلان نیز برای این امر تجلیل به عمل آمد.

وی محور مشارکت پذیری را احترام به رأی مردم و نگاه آنان دانست و گفت: آفت شوراها حضور کم تحرک اعضا در جلسات است.

حاجتی در ادامه با تاکید به اینکه همکاری خوبی بین آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه است، تصریح کرد: در سایه تعامل با حوزه علمیه همکاری خوبی در راستای تقویت آموزه‌های دینی و قرآنی و عترت داشته ایم.

وی اظهارکرد: ۲۲۰روحانی مبلغ دینی را به یک هزارو ۱۵۰مدرسه با هماهنگی سازمان تبلیغات و اوقاف اعزام کرده ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در خصوص مدارس امین که جزء مدارس خاص هستند گفت: این مدارس بشدت مورد تاکید خانواده‌هاست.

وی همچنین بیان کرد: در یکسال گذشته ۲۵هزار نفر را به اردوهای راهیان نور اعزام کرده‌ایم که در این زمینه گیلان جزء استان‌های پیشتاز است.

حاجتی در ادامه همچنین از تک رقمی بودن رتبه‌های کنکور، طرح ارتقاء قرآن کریم، طرح اجرای آموزش عملی نماز، همایش خیرین مدرسه ساز، اجرای طرح مدرسه سبز و … را از مواردی برشمرد که در آموزش و پرورش استان مورد توجه است و افزود: در مورد تجهیزات گرمایشی مدارس استان نیز کارهای خوبی انجام گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: ۱۵درصد از درآمد نفت و گاز به کمیته برنامه ریزی به آموزش و پرورش اختصاص دارد که بسیار حایز اهمیت است.

حاجتی در ادامه از برگزاری اجلاس ۸۵۰شهید دانش آموز و ۱۵۶شهید فرهنگی استان خبر داد و گفت: این اجلاس یک روز قبل از برگزاری کنگره بزرگ هشت هزار شهید گیلان که یکی از ماندگارترین کارهای استان با رویکرد فرهنگی خواهد بود، در اردیبهشت ماه ۹۵برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد