گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
سپتامبر 30, 2014 کد خبر : 30125 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان :

اعمال شما آتش نشانان پاداش شهدای جنگ تحمیلی دارد + تصویری

اعمال شما آتش نشانان پاداش شهدای جنگ تحمیلی دارد + تصویری

اختصاصی گیلانیان : جمعی از آتش نشان های استان به مناسبت ۷ مهر، روز آتش نشانی و ایمنی به اتفاق موسوی روزان ، عضو شورای شهر ، خلیلی ، شهردار رشت با نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت دیدار کردند .

آیت الله قربانی ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت در این دیدار گفت : مردم اعمال مختلفی انجام می دهند و هر کدام به واسطه خدمت و منافعی که به جامعه می رسانند و احیانا با مخاطراتی مواجه هستند ارزش متفاوت دارد .

وی افزود : برخی از مشاغل عادی و بدون خطر و برخی دیگر مخاطره آمیز و منفعت رسان برای عموم است و از تاثیرگذاری بالایی برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : لذا ما در اعمال دینی خودمان نیز همه اعمال را مثل روزه نمی بینیم ، روزه یک عمل سخت و تاثیر گذار است از اینرو فرمود : من جزای روزه دار هستم .

وی ادامه داد : اما هیچکدام از اعمال حتی روزه در برابر جهاد در راه خدا به حساب نمی آید . جهاد در راه خدا از همه اعمال برتر است زیرا اولا مخاطره آمیز است، جان انسان در خطر قرار می گیرد و ثانیا: اگر جنگی که برای از بین بردن اسلام ، نظام و قرآن است اگر پیکارگران و مجاهدان در آن مرحله ایثار گری و فداکاری نکنند اسلام از بین می رود ولذا در روایات و قرآن ما در باره مجاهدین فی سبیل الله ارزشی که قائل شدند برای هیچ عملی چنین عملی قائل نشده است .

وی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و ارج گذاری به رشادت های شهدا و ایثارگران ۸ سال دفاع مقدس گفت : هر کاری که ارزش شهادت داشته باشد نزد خداوند دارای ارزش فوق العاده و منزلت خاصی است

وی ادامه داد : ایثارگری های شما آتش نشانان در راه نجات جان و مال مردم و حفظ منافع عمومی که با به خطر انداختن جان خود صورت می گیرد همانند رشادت های شهدای جنگ تحمیلی است که قهرمان بودند زیرا قهرمان کسی است که دیگری را بر خودش مقدم بدارد.

آیت الله قربانی افزود : مثل شهید املاکی در میدان جنگ وقتی با حمله شیمیائی دشمن مواجه شد نجات جان یک بسیجی را بر خود مقدم کرد و ماسک خود را به صورت او بست و خود به شهادت رسید و یا احمد خدادادی معلم فداکار شفت یکی دیگر از این قهرمانان است .

وی گفت : کار شما آتش نشانان نیز افضل اعمال است زیرا نجات جان یک انسان بر عهده شماست و شما جانتان را در طبق اخلاص قرار می دهید و شغل شما همانند شهدای جبهه های جنگ است .

آیت الله قربانی در پایان گفت : امیدواریم مردم قدردان زحمات شما باشند.

در این دیدار علی مقصودی ، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت و مدیرعامل سازمان آتش نشانی لاهیجان به ارائه گزارشی از فعالیت های حوزه مسئولیت خود پرداختند.

محمد ابراهیم خلیلی ، شهردار رشت نیز طی سخنانی گفت : آتش نشانان پیام آوران امید و حیات هستند ، آتش نشانان خود را در معرض حادثه قرار می دهند و تلاششان تنها کسب رضای خداوند متعال و خشنودی مردم است .

وی این دیدار را قوت قلبی برای خادمین عنوان نمود و به بیان تاریخچه آتش نشانی پرداخت و افزود : اولین آتش نشانی در استان گیلان و شهر رشت در سال ۱۳۰۵ یعنی ۸۸ سال پیش تشکیل شد .

وی تصریح کرد : آتش نشانان افرادی منظم ، با ایمان و با تقوا هستند که با عزم و اراده ای وافر در جهت خدمت مردم گام بر می دارند .

خلیلی گفت : زمانی که مردم از حادثه و حریق دور می شوند ،این آتش نشانان هستند که با آگاهی کامل خودشان را به خطر می اندازند تا یک زندگی را نجات دهند.

وی افزود : همه آتش نشانی های استان در این جلسه نماینده دارند و در واقع این جلسه یک جلسه استانی است .

22

24

25

26

27

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی