گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
آگوست 31, 2011 کد خبر : 2649 خبر ها

آيت الله قرباني ، نماينده مقام معظم رهبري در گيلان :

اعیاد قربان و فطر ، غذای محرومان را فراهم می‌کنند

اعیاد قربان و فطر ، غذای محرومان را فراهم می‌کنند

خبرنگار گیلانیان : حضرت آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در خطبه‌های نماز عید فطر گفت: هر ملتی برای پیروزی و پیشرفت‌ها و برکت‌هایی که بر آنها نازل می‌شود روزی را به عنوان عید دارند.
وی با با اشاره به دوعید بزرگ در اسلام افزود: عید سعید قربان و عید فطر دو عید بزرگ مسلمانان است که در عید قربان به برکت پیروزی حضرت ابراهیم (ع) از آزمون‌های مختلف خداوند برای مسلمین بعنوان عید قرار گرفت و بر اثر قربانی‌هائی که موحدان و مؤمنان در این روز می‌کنند نیاز فقرا به گوشت تأمین می‌شود.
نماینده مقام معظم رهبری در گیلان ادامه داد: عید فطر دارای  فلسفه‌های مهمی است و مؤمنین با خودسازی متحول می‌شوند و در واقع تحول انسانیت بهمراه خودسازی در انسان پدید می‌آید؛ یعنی در ماه رمضان مردم چنان خود را می‌سازند که با داشتن امکانات خوردن و آشامیدن خویشتن‌داری کرده و بر نفس خود غلبه می‌کنند و در حقیقت به تهذیب نفس می‌رسند. خطیب نماز عید فطر گفت: قهرمان کسی است وقتی در برابر نفس خود  قرار می‌گیرد بتواند بر آن غلبه کند؛ و از سوی دیگر رمضان ماه کسب معارف است و بشکرانه کسب معارف و اخلاقیات و اعتقادات عالیه است و ما مسلمین این توفیق بزرگ و کسب افتخاری مهمانی خداوند را بعنوان عید فطر جشن می‌گیریم.
امام جمعه رشت گفت: رمضان ، ماه خدمت به مردم است، زیرا مؤمنین در روز عید زکات فطره پرداخت می‌کنند و این می‌تواند مشکلات فراوان فقراء و نیازمندان جامعه را برطرف کند و در حقیقت غذای محرومان را فراهم نماید. وی افزود: زکات فطریه ابتدا به فامیل فقیر تعلق می‌گیرد و فامیل فقیر مقدم‌تر است، سپس به همسایه فقیر و آنگاه به عالم ربانی نیازمند محل تعلق می‌گیرد و در صورت نداشتن این فاکتورها می‌توان به متولیان جمع‌آوری زکات فطر مثل: کمیته امداد، آسایشگاه معلولین، بهزیستی، ساختم مدارس علمیه مثل حوزه علمیه امیرالمؤمنینی که ما در دست ساخت داریم و ان‌شاء‌الله یک آیت الله بهجتی از این مدرسه برخیزد برای دنیا و آخرتمان کفایت می‌کند؛ و این کمک ویژه فقراست و برای آزادی بندگان و آزادی زندانیان ستاد دیه است.
نماینده اول گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بارندگی‌های اخیر گیلان اگر چه هوا را تلطیف کرده ولی به حدود ۳۰ درصد از برنج کشاورزان استان آسیب وارد‌کرده‌است؛ اگرچه برخی از کشاورزان شالیزارهای خود را بیمه کرده‌اند ولی کسانی هم هستند که بیمه نکرده‌اند و دچار خسارت شده‌اند و باید به آن عده از کشاورزانی که موفق به بیمه محصولات کشاورزی نشده‌اند کمک شود.وی خطاب به استاندار گیلان گفت:  استاندار گیلان در این زمینه با رئیس جمهور ارتباط برقرار نماید بلکه بتوانیم به کشاورزان آسیب دیده کمک نماییم.
حضرت آیت الله قربانی با اشاره به تحولات منطقه افزود: حرکت‌های توفنده‌ای آغاز شده است ولی حوادثی در این توفنده‌ها وجود دارد که خسارت‌آفرین است و سرنوشت ۵۰ هزار زندانی لیبی مشخص نیست.
آیت الله قربانی در ادامه گفت: رؤسای کشورهای اسلامی در این باره باید وارد صحنه شوند و انتظار می‌رود جامعه را هدایت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد