گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
مارس 5, 2016 کد خبر : 46681 خبر ها

افتتاح بخشی از باقی مانده آزادراه رشت قزوین تا نوروز

افتتاح بخشی از باقی مانده آزادراه رشت قزوین تا نوروز

گیلانیان : استاندار گیلان از افتتاح بخشی از باقی مانده آزاد راه رشت – قزوین تا شب عید امسال خبر داد.

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی استانداری گیلان، محمدعلی نجفی در بازدید از روند ساخت ۱۱ کیلومتر باقی مانده آزادراه قزوین – رشت، با قدردانی از تلاش شبانه روزی دست اندرکاران اجرای این پروژه، از آماده سازی سه هزار و ۶۰۰ متر از این مسیر تا نوروز خبر داد.

وی افزود: درتلاش هستیم یک لاین از آزادراه مذکور از سمت قزوین به رشت تا نوروز امسال آماده بهره برداری شود.

وی تصریح کرد: برای ساخت بخش اول از باقی مانده آزادراه، یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه می شود که بخشی از آن، تامین اعتبار شده و مابقی نیز در حال تامین شدن است.

استاندار گیلان با قدردانی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت راه و شهرسازی گفت : پیمانکار برای اتمام پروژه، به طور شبانه روزی در حال تلاش است.

نجفی با اشاره به احداث پل ۱۵۰ متری با سه دهنه در آزادراه رشت – قزوین اظهار داشت: با اتمام این قسمت از آزادراه، مسافرانی که وارد استان می شوند، در روزهای آغازین فروردین می توانند از این مسیر گذر کنند و با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و چهار خطه کردن مسیر رودبار به منجیل، از بار ترافیکی این مسیر کاسته خواهد شد.

استاندار گیلان اضافه کرد: سه هزار و ۶۰۰ متر از مسیر برگشت نیز تا خرداد ماه سال ۹۶ ساخته می شود .

آزادراه رشت – قزوین به طول کلی ۱۳۷٫۴ کیلومتر از مهمترین راه های کشور و بخشی از کریدور بین المللی شمال – جنوب است که به عنوان کوتاه ترین، ارزان ترین و مناسب ترین مسیر حمل کالا بین دو قاره آسیا و اروپا محسوب می شود.

۱۱ کیلومتر از این مسیر در محدوده منطقه منجیل شهرستان رودبار، هنوز به طور کامل به بهره برداری نرسیده است.

اجرای عملیات آسفالت ۹۰۰ متر از ۱۱ کیلومتر باقیمانده آزادراه قزوین – رشت بر عهده اداره کل راه و شهرسازی گیلان است، انجام حدود سه کیلومتر آن نیز به پیمانکار واگذار و مقرر شده باقیمانده این مسیر که حدود هفت کیلومتر است، به مناقصه گذاشته شود.

۱۰ هزار و ۶۸۳ کیلومتر راه در استان گیلان وجود دارد که از این میزان، یک هزار و ۸۴۳ راه شهری و هشت هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه روستایی است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی