گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژانویه 6, 2021 کد خبر : 80853 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

شهردار رشت :

افتتاح درمانگاه هموفیلی رشت در دهه فجر

افتتاح درمانگاه هموفیلی رشت در دهه فجر

گیلانیان : شهردار رشت از افتتاح پروژه درمانگاه هموفیلی رشت در ایام دهه مبارک فجر سال جاری خبر داد و گفت: قصد داریم تالاب عینک را به مدت‌زمان ۱۰ ساله و بر اساس اختیارات آب منطقه‌ای اجاره کنیم و به لطف خدا پروژه آرامگاه دکتر حشمت و درمانگاه هموفیلی رشت نیز در ایام مبارک دهه فجر افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار رشت پیش از ظهر امروز با حضور در جلسه امروز شورای شهر رشت  با قدردانی از اصحاب رسانه اظهار کرد: اصحاب رسانه طی این دو ماه همچون اعضای شورا همراه شهرداری رشت بودند تا بتوانیم در ارائه خدمت بی‌منت به شهروندان پرتلاش‌تر عمل کنیم.

سید محمد احمدی با بیان اینکه امروز در حین ورود به صحن شورا به بنده توهین شد، افزود: در حین ورود بنده به صحن شورا، از حضورم ممانعت شد و امیدوارم شرایط به نحوی مدیریت شود که صمیمیتی بیشتری مابین اعضای شورا و شهردار احساس شود.

پیشرفت ۲۵ درصدی پروژه جمع‌آوری روان آب‌های سطحی رشت

وی به پروژه جمع‌آوری روان آب‌های سطحی در رشت اشاره کرد و گفت: در پروژه جمع‌آوری روان آب‌های سطحی طی دو ماه اخیر بیش از ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی انجام‌شده است و با افزایش ردیف اعتباری این پروژه‌ها را با سرعت بیشتری به اتمام می‌رسانیم.

شهردار رشت با اشاره به پیشرفت پروژه‌های ازجمله کارخانه کود آلی، تصفیه شیرآبه طی دو ماه اخیر بیان کرد: موضوع تصفیه شیرآبه بسیار پیچیده است و اجازه می‌خواهم تا دراین‌باره در زمان دیگری به‌طور کامل صحبت کنیم.

فعالیت کارخانه کود آلی با ظرفیت روزانه ۲۰۰ تُن

احمدی با تأکید بر اینکه در حال حاضر روزانه حدود ۲۰۰ تن در کارخانه کود آلی تبدیل می‌شود، تصریح کرد: برای جذب اعتبارات ملی درباره این مهم مشغول رایزنی در سطح استانی و ملی هستیم و معتقدم برای رفع مشکلات سراوان باید در ابتدا ظرفیت کارخانه کود آلی را افزایش دهیم و چنانچه این ظرفیت  به یک هزار تن روزانه افزایش پیدا کند به شرایط ایده آلی دست پیدا می‌کنیم.

وی به بهسازی گلزار شهدا در تازه‌آباد رشت اشاره کرد و گفت: این مهم حدود ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

اجاره ۱۰ ساله تالاب عینک رشت

شهردار رشت با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌هایی پیرامون تالاب عینک رشت در دستور کار قرار دارد، گفت: قصد داریم تالاب عینک را به مدت‌زمان ۱۰ ساله و بر اساس اختیارات آب منطقه‌ای اجاره کنیم و به لطف خدا پروژه آرامگاه دکتر حشمت و درمانگاه هموفیلی رشت نیز در  ایام مبارک دهه فجر افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

تهاتر شهرداری رشت با قرارگاه خاتم

وی با اشاره به پروژه‌های مشارکتی شهرداری رشت با قرارگاه سازندگی خاتم افزود: با توجه به مشکلات مالی که شهرداری رشت با آن دست‌به‌گریبان است درباره پروژه‌های مشارکتی قرارگاه خاتم و شهرداری رشت نیز نیازمند تهاتر هستیم.

بررسی جذب اعتبار رودخانه‌های رشت در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی

شهردار رشت با بیان اینکه بزرگ‌ترین دغدغه در حوزه رودخانه‌های رشت سرازیری فاضلاب‌ها به داخل گوهررود و زرجوب است، تصریح کرد: بنده تصور می‌کنم برخی از متولیان دراین‌باره کوتاهی می‌کنند و به‌یقین با جلوگیری از سرازیری فاضلاب‌ها به رودخانه‌های رشت، بخش عمده‌ای از مشکلات در این حوزه برطرف می‌شود و در جلسه‌ای که اخیراً با فرمانده قرارگاه خاتم نیز برگزار شد پیشنهادی مبنی بر اینکه در حال حاضر که بودجه در مجلس در دست بررسی است وضعیت جذب اعتبار برای رودخانه‌های رشت در کمیسیون تلفیق گنجانده شود.

اجرای رینگ ۹۰ متری  و افزایش سرانه فضای سبز در رشت

احمدی به اجرای رینگ ۹۰ متری در رشت اشاره کرد و گفت: این مهم نیز در دستور بررسی قرار دارد و درباره پروژه پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان نیز جلسات متعددی با مسؤولین مرتبط و کارشناسان برگزارشده و یکی از بهترین اتفاقات دراین‌باره افزایش سرانه فضای سبز رشت به ۹ مترمربع است و در حال حاضر سرانه فضای سبز رشت کمتر از ۲ مترمربع است.

پرداخت بدهی پیمانکار آب نمای موزیکال بوستان ملت 

وی با اشاره به اینکه پیمانکار پروژه آب نمای بوستان ملت چهارصد میلیون تومان از شهرداری رشت بدهی داشت بیان کرد: حدود سه روز است که این بدهی به پیمانکار پرداخت‌شده و پیمانکار نیز اقدامات بعدی را درباره  این پروژه آغاز کرده است.

دریافت پنج هزار تُن قیر رایگان 

شهردار رشت با تأکید بر اینکه یکی از مطالبات به‌حق شهروندان پیرامون آسفالت است، افزود: پنج هزار تن قیر رایگان در حوزه پروژه‌های بازآفرینی درخواست کرده‌ام و موافقت اولیه آن را نیز در تهران دریافت کرده‌ام.

بدهی ۸۵ میلیارد تومانی شهرداری رشت به تأمین اجتماعی

شهردار رشت با تأکید بر اینکه شهرداری رشت حدود ۸۵ میلیارد تومان بابت سنوات قبل به تأمین اجتماعی بدهکار است، تصریح کرد: اخیراً دراین‌باره نشستی با مدیرکل تأمین اجتماعی برگزار کرده‌ام و با توجه به اینکه تأمین اجتماعی به‌واسطه بدهی زمین متعلق به سازمان خدمات موتوری شهرداری رشت را توقیف کرده، امیدواریم شرایط به‌گونه‌ای پیش برود که بخشی از این بدهی تهاتر و بخش دیگر نیز به‌گونه‌ای پرداخت شود.

احمدی با اشاره به اینکه نسبت به بودجه عقب هستیم، بیان کرد: متأسفانه چون پیش‌ازاین  شهرداری مرکز نتوانست به تعهداتش عمل کند این عقب‌ماندگی رقم خورد و در تلاشیم تا این مشکل نیز برطرف شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی