گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
می 24, 2014 کد خبر : 27281 خبر ها

افتتاح فازهفتم موزه میراث روستایی گیلان توسط معاون رئیس جمهور و استاندار گیلان

افتتاح فازهفتم موزه میراث روستایی گیلان توسط معاون رئیس جمهور و استاندار گیلان

گیلانیان : با حضور استاندار گیلان و معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گرشگری کشور فاز هفتم موزه میراث روستایی گیلان موردبهره برداری قرار گرفت.

فاز هفتم موزه میراث روستایی مربوط به حوزه فرهنگی – معماری کوهستان شرق گیلان است و شامل دوبنای روستایی می باشد که عملیات اجرایی آن از سال ۹۲ آغاز شده است و با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان ساخته شده است.

ساختمان فنی و پشتیبانی موزه میراث روستایی گیلان سومین طرحی بود که توسط معاون رئیس جمهور و استاندارگیلان مورد بهره برداری قرار گرفت.

این ساختمان در مساحت ۷۸۰ مترمربع در ۲ طبقه ساخته شده است.

همچنین با حضور دکتر نجفی ودکتر سلطانی فر عملیات احداث نخستین پارک فرهنگی کشور اغاز شد.

نخستین پارک فرهنگی کشور در ضلع شرقی سایت موزه میراث روستایی گیلان با مساحت حدود ١٠ هکتار و در سه فضای فرهنگی،ورزشی-تفریحی و خدماتی و با همکاری پژوهشکده تحقیقات کاربردی فرهنگ ایرانی دانشگاه تهران طراحی و اجرا می‌شود.

در طراحی سایت این پارک فرهنگی، فضاهایی برای برگزاری نمایش ها و بازی های بومی، موسیقی محلی، مراسم ملی – مذهبی، جشنواره‌های فرهنگی، کنفرانس ها و میزگردهای علمی – فرهنگی در سه بعد منطقه ای، ملی و بین المللی در نظر گرفته شده است
بازار هفتگی، کارگاه آموزش و تولید هنر و صنایع بومی، سالن سینما و تئاتر در فضای باز و سالن سرپوشیده، کتابخانه، گالری هنر، محوطه مجسمه ها و یادبودها، زمین چند منظوره ورزشی، پیست های دوچرخه سواری و سوارکاری، پارک بازی کودکان و فضاهای استراحت و خدماتی از سایر بخش های این پارک است.

موزه میراث روستایی گیلان در زمینی به مساحت حدود ۲۶۰ هکتار در پارک جنگلی سراوان برپا شده است و برپایه مطالعات مردم شناسی  معماری ۹ حوزه فرهنگی و معماری در گیلان شناسایی و برای هر یک از آنها مکان ویژه ای در محل موزه در نظر گرفته شده است./منبع : استانداری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی