گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
فوریه 28, 2012 کد خبر : 7415 خبر ها

رئیس شورای شهر رشت خبر داد:

شهردار رشت ، جوان‌ترین شهردار کلانشهر ایران

شهردار رشت ، جوان‌ترین شهردار کلانشهر ایران

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمود مباحی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اسلامی این شهر با اشاره به انتخاب شهردار رشت توسط ۹ نفر اعضای این شورا اظهار داشت: برابر ماده ۷۱ تبصره یک آیین‌نامه قانون انتخاب شوراها باید شهردار را به وزارت کشور معرفی کنیم.وی با بیان اینکه این معرفی صورت گرفته است، افزود: حدود سه ماه طول می‌کشد تا حکم تصدی شهردار جدید از طرف وزارت کشور ابلاغ شود.

رئیس شورای شهر رشت، سید محمدعلی ثابت قدم را جوان‌ترین شهردار کلانشهر کشور معرفی کرد و بیان داشت: امیدواریم این شهردار جوان، رشت را از حالت سنتی خارج کند و به طرف پیشرفته شدن سوق دهد.

رئیس کمیسیون توسعه عمران شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه به موضوع گرفتن عوارض شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری رشت در بسیاری مواقع علاوه بر اعمال جریمه ساختمان از شهروند به نام تغییر کاربری عوارض می‌گیرد.

موسی ناصح با بیان اینکه اخذ عوارض شهرداری با عنوان تغییر کاربری جایگاه قانونی ندارد، افزود: با حفظ کاربری مسکونی از شهروند عوارض تغییر کاربری گرفته می‌شود که این امر جایگاه قانونی ندارد.وی درباره وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری رشت بیان کرد: تعدادی از کارگران شرکتی شهرداری به بخش خصوصی واگذار شدند اما با توجه به بررسی‌های صورت گرفته بیشتر این نیروهای شرکتی وضعیت خوبی ندارند.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه با این نیروهای کارگری با هتاکی برخورد می‌شود، اذعان کرد: کارگرانی که از بدنه شهرداری جدا و به بخش خصوصی واگذار شده‌اند حقوق آنها نادیده گرفته می‌شود و اعضای شورا باید کمک کنند تا این کارگران به حق و حقوق خود برسند.وی از سرپرست فعلی شهرداری رشت خواست تا وضعیت اخذ عوارض و همچنین نیروهای شرکتی را مورد بررسی قرار دهد.

اخبار مرتبط

نظرات

  • شکممان سیر شد با این حرف؟ موزاییک بی کیفیت در پیاده رو ها نصب میشه. کارها بسیار کند . یه سنگ فرش میخان بکنند ۴ ماه طول میدند. چرا انقدرکند که اعصاب آدم خورد میشه. تازه حالا کیفیت خوب باشه بحثی نیست. بزارید نصب کنند ببینیم چه شاهکاری کردند.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی