گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
دسامبر 23, 2015 کد خبر : 44332 خبر ها

افتتاح گازرسانی به ۲۰۰ روستای گیلان

افتتاح گازرسانی به ۲۰۰ روستای گیلان

گیلانیان : مدیر عامل شرکت گاز گیلان از افتتاح گازرسانی به ۲۰۰ روستای این استان در دهه فجر امسال خبر داد.

جمشید ظهیری با اشاره به وضعیت گازرسانی به مناطق شهری و روستایی گیلان اظهار کرد: اکنون ۱۰۰ درصد شهرها و ۷۵ روستاهای استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار تولید گاز به مرحله‌ای رسیده که از مصرف پیشی‌ گرفته‌است، تصریح کرد: گازرسانی خانگی اولویت برنامه‌های ما است.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان شبکه‌ها را دارای تعمیرات پیشگیرانه خواند و گفت: شبکه‌ها کنترل می‌شوند زیرا عامل اصلی خطر، نشت گاز است که هر شش ماه نشت‌یابی از شبکه‌های اتصالات صورت می‌گیرد.

وی درباره قطعی گاز در زمستان امسال، خاطرنشان کرد: امسال سیاست‌ها بر این بوده که گاز بخش خانگی قطع نشود و اولویت‌بندی صورت گرفته‌است.

ظهیری گازرسانی به روستاها در سال ۹۳ را مشمول تبصره بند «ق» عنوان کرد و یادآور شد: طبق این تبصره مقرر شده تا در مدت دو سال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار گازرسانی شود و در این راستا برای روستاهای رودسر، املش، تالش، رضوانشهر و ارتفاعات شفت برنامه‌ریزی صورت گرفته‌است.

وی از اجرای طرح گازرسانی به نقاط کوهستانی و ارتفاعات پس از گازرسانی به جلگه خبر داد و یادآور شد: اولویت گازرسانی با مرکز شهرها و روستاها است.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان با اشاره به اینکه فاز دوم بند «ق» باید تا پایان سال ۹۶ به پایان برسد، خاطرنشان کرد: در این فاز مشترکان برخوردار از مرز یک‌میلیون خانوار می‌گذرد و شاخص گازرسانی به روستاها به ۹۱ درصد خواهد رسید.

وی از گازرسانی ۲۰۰ روستا در دهه فجر امسال خبر داد و متذکر شد: در هفته دولت ۷۶ روستا گازرسانی شده‌بود که دهه فجر امسال با بهره‌برداری ۲۰۰ روستا، تعداد روستاهای برخوردار از گاز به ۲۷۶ روستا می‌رسد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد