تبلیغ
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ Wednesday, 21 November , 2018
شهریور ۱۸, ۱۳۹۷ کد خبر : 68997 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی :

افتتاح ۱۰۸۸ واحد مسکن مهر در گیلان /۲۸۰ هزار واحد مسکن مهر به مردم تحویل داده می‌شود

افتتاح ۱۰۸۸ واحد مسکن مهر در گیلان /۲۸۰ هزار واحد مسکن مهر به مردم تحویل داده می‌شود

گیلانیان : قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ۱۰۸۸ واحد مسکن مهر استان گیلان گفت: هم‌اکنون ۲۸۰ هزار واحد آماده تحویل به متقاضیان است اما در بحث زیرساخت‌ها مشکل دارد و در صورت آماده شدن زیرساخت‌های برق و آب و گاز تحویل مردم می‌شود.
مهندس احمد اصغری مهرآبادی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح هزار و ۸۸ واحد مسکن مهر استان گیلان اظهار کرد: طرح مسکن مهر در ذات خود بسیار خوبی است، طرحی که در آن زمین رایگان و وام ارزان‌قیمت به مردم داده‌شده است.

وی با اشاره به اینکه تلاش شد مسکن مهر برای مستضعفین انجام شود افزود: مسکن مهر در نفس خود طرح بسیار خوبی است اما در مورد همه طرح‌هایی که در این حد وسیع هستند، مشکلاتی وجود دارد.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اشکال مسکن مهر این است که زمین برای ایجاد این طرح را نداشتیم و دولت توانایی نداشت که زمین خوبی بخرد گفت: هرجایی که دولت زمینی در اختیار داشت برای احداث واحدهای مسکن مهر شروع به کارکرد.

مهرآبادی با اشاره به اینکه به‌طور میانگین تحویل سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر، از ابتدای پیروزی انقلاب بی‌نظیر بوده افزود: هم‌اکنون ۲۸۰ هزار واحد آماده تحویل به متقاضیان است اما در بحث زیرساخت‌ها مشکل دارد و در صورت آماده شدن زیرساخت‌های برق و آب و گاز تحویل می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از دو میلیون واحد مسکن مهر شهری و روستایی به اتمام رسیده است گفت: یک‌میلیون و ۷۲۰ واحد مسکن مهر تاکنون تحویل داده‌شده است.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باوجود تنگناهایی که وجود داشته  اقدامات زیادی انجام‌شده اما مطابق انتظار نبوده است اظهار کرد: در سال ۹۳ مقام معظم رهبری دستور دادند که مسکن مهر تمام شود.

مهرآبادی با بیان اینکه درپی دستور رئیس‌جمهور با سازمان برنامه‌وبودجه مکاتبات عدیده و پیگیری‌های زیادی انجام دادیم تصریح کرد: به‌هرحال بخشی از بودجه موردنیاز برای تأمین زیرساخت‌های مسکن مهر باید داده شود و ما انتظار داریم که سازمان برنامه‌وبودجه به این موضوع نگاه جدی داشته باشد.

وی با اشاره به رضایت از بانک‌های عامل برای مشارکت در طرح مسکن مهر گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی و افزایش قیمت مصالح ساختمانی، بانک‌ها باید پول را برای انجام پروژه‌ها آزاد کنند و ما زمان کمی داریم و هرچقدر زمان بگذرد، دود به چشم مردم می‌رود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

ساماندهی آب‌‌بندان‌های گیلان به مدیریت قوی نیاز دارد

عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس :

ساماندهی آب‌‌بندان‌های گیلان به مدیریت قوی نیاز دارد

برنامه مدونی برای اداره شهر رشت وجود ندارد

مدیر دپارتمان مدیریت شهری :

برنامه مدونی برای اداره شهر رشت وجود ندارد

گیلان دومین تولید کننده ماهیان گرمابی در کشور است

معاون توسعه آبزی‌پروری شیلات گیلان :

گیلان دومین تولید کننده ماهیان گرمابی در کشور است

بیش از ۹۰ درصد معادن کوهی گیلان در رودبار است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان :

بیش از ۹۰ درصد معادن کوهی گیلان در رودبار است