گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
آگوست 22, 2011 کد خبر : 2519 خبر ها

در هفته دولت امسال صورت می گیرد :

افتتاح ۱۱۴۴ پروژه در گیلان

افتتاح ۱۱۴۴ پروژه در گیلان

گیلانیان : مهدی سعادتی در جمع خبرنگاران در آستانه هفته دولت اظهار داشت: در هفته دولت امسال بالغ بر یک‌هزار و ۱۴۴ پروژه با اعتبار ۵ هزار و ۸۷ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. وی با اشاره به اشتغالزایی این تعداد پروژه خاطرنشان کرد: با افتتاح این پروژه‌ها ۱۴ هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد می‌شود که قابل افزایش تا ۱۵ هزار نفر است.
مقام ارشد استان پروژه‌های هفته دولت را در بخش‌های گردشگری، صنعتی، کشاورزی، شیلات، عمران شهری، گازرسانی، آبرسانی، برق‌رسانی، آسفالت راه‌های روستایی، فضاهای آموزشی، مسکن مددجویان، کمیته امداد، بهزیستی و ساماندهی گلزارهای شهدا عنوان کرد. وی با بیان اینکه بخشی از پروژه‌ها در دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، ابراز داشت: افتتاح تعدادی از پروژه‌ها با حضور رئیس جمهوری خواهد بود که زمان آن متعاقبا اعلام می‌شود.
سعادتی افتتاح بیش از ۹۹٫۵ کیلومتر زیرسازی و ۱۵۲ کیلومتر آسفالت راه‌های استان را از جمله پروژه‌های راه و ترابری گیلان عنوان کرد و افزود: در بخش راه حدود ۱۰۰ پروژه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. وی بهره‌برداری ۱۴ دهنه پل و برطرف کردن نقاط پرحادثه را از جمله پروژه‌های برجسته راه و ترابری استان برشمرد و اذعان داشت: در بخش آب منطقه‌ای نیز ۴۱ پروژه افتتاح می‌شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه در بخش آبفار گیلان ۳۱ پروژه و آبفای استان ۹ پروژه افتتاح می‌شود، تصریح کرد: در مهر ماه امسال ۶ هزار مسکن مهر در گیلان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. وی گازرسانی به ۳۱ روستا، ساخت بیش از ۱۱۴ مدرسه، بهره‌مندی ۱۲ هزار و ۵۴۶ خانوار از آب شرب سالم را از دیگر پروژه‌های هفته دولت عنوان کرد.
سعادتی با بیان اینکه ۴۱ پروژه آبرسانی در ۴۳ روستای استان اجرا می‌شود، ابراز داشت: در بخش آب‌بندان‌ها ۲۹ پروژه کوچک و بزرگ مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.وی برق‌رسانی به ۶ روستای گیلان را از دیگر پروژه های هفته دولت ذکر کرد و اظهار داشت: در بخش مخابرات توسعه و ارتقای ۱۰ هزار شماره و دهها پروژه دیگر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
استاندار گیلان در زمینه پروژه‌های ورزشی استان اذعان داشت: در هفته دولت ۴۰ پروژه ورزشی شامل سالن‌های چندمنظوره و چندین ساله از جمله سالن ۴ هزار نفره لاهیجان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.وی عنوان داشت: در هفته دولت امسال ۷۳ پروژه با اعتبار ۲۷۲ میلیارد ریال توسط شهرداری‌های استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
سعادتی افتتاح ۶ تعاونی، توسعه مجتمع دخانیات و طرح‌های صنعتی استان را از جمله پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت امسال ذکر کرد.وی با اشاره به اینکه در بخش صنعت و معدن ۳۵ پروژه کوچک و بزرگ مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، متذکر شد: توسعه و تکمیل یک ایستگاه ماهواره صدا و سیما در ۶ روستای استان نیز از جمله پروژه‌های هفته دولت است.
مقام ارشد استان هفته دولت را فرصتی برای بیان عملکرد دستگاه‌ها دانست و اذعان داشت: دستگاه‌ها در این هفته نسبت به اطلاع‌رسانی عملکرد دولت اقدام کنند.وی شهیدان رجایی و باهنر را نماد خدمت خواند و تصریح کرد: نوع رفتار، مدیریت و برخورد آنها نمونه بود و این شهیدان پرچمدارانی بودند که در اجرای عدالت و عشق به ارزش‌ها نمونه بودند و در زمان خود درخشندگی خاصی ایجاد کردند.
سعادتی درباره ویژگی‌های دولت کنونی عنوان داشت: توسعه همه جانبه و فضای کار و تلاش و حضور در تمام عرصه‌های مختلف از خصوصیات خاص این دولت است.وی ابراز داشت: پس از ۳۲ سال در کشوری زندگی می‌کنیم که گل سرسبد دنیاست و از نظر حجم سرمایه‌گذاران جزو شاخص‌هاست که باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندار گیلان اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را از اقدام‌های ارزشمند دولت نامید و اظهار داشت: اجرای این قانون برای دنیا یک الگو است و بیش از ۱۰۰ کشور دنیا مدل اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در کشورمان را رصد می‌کنند.وی نقش اتحاد و انسجام مردم و مسئولان را در پیشرفت و توسعه روزافزون کشورمان تاثیرگذار دانست و بیان داشت: اقدام‌های دولت در تمام کشور گسترده بوده و موفقیت دولت موفقیت مردم است و همه باید تحت فرمان ولایت فقیه باشیم./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی