گیلانیان
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ Friday, 23 August , 2019
مرداد ۲۸, ۱۳۹۷ کد خبر : 68586 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان :

افتتاح ۱۱۶ پروژه راه و شهرسازی گیلان در هفته دولت

افتتاح ۱۱۶ پروژه راه و شهرسازی گیلان در هفته دولت

گیلانیان : مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: در هفته دولت امسال ۱۱۶ پروژه توسط اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان افتتاح می‏‌شود.

علی خاوری، امروز در جلسه راه و شهرسازی گیلان گفت: هفته دولت فرصت مناسبی است تا ارائه خدمات به مردم تسریع یابد و هر ساله در این هفته مهم و ارزشمند پروژه‏‌های زیادی در شهرستان، استان و کل کشور در راستای خدمت رسانی هرچه بیشتر به ملت ایران به بهره‏‌برداری می‏‌رسد.

وی با اشاره به اینکه در هفته دولت امسال ۱۱۶ پروژه با اعتباری بالغ ۱۲۸ میلیارد تومان توسط اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان افتتاح می‏‌شود، افزود: این طرح‌ها شامل؛ افتتاح ۷۱۷ واحد مسکن مهر در گیلان، بهسازی و روکش آسفالت راههای اصلی و فرعی بطول۱۱٫۳ کیلومتر،احداث،بهسازی و روکش راههای روستایی جمعا بطول۲۷۶٫۶۷ کیلومتر، احداث پل ارتباطی احداث ساختمان بخشداری دیلمان،احداث اداره استاندارد لاهیجان واحداث فاز اول ساختمان فرمانداری آستارا است که با اجرای این پروژه ها بالغ بر ۲۰هزار و ۱۴۲ خانوار از نعمت راه آسفالته و مسکن برخوردار می‌شوند.

مهندس خاوری با بیان اینکه از مجموع ۹ هزار و ۱۳۰کیلومتر راه روستایی در استان، بیش از ۴ هزار و ۸۳۹ کیلومتر آن از آسفالت برخوردار است، تصریح کرد: تا دوسال قبل متوسط پوشش آسفالت در راههای روستایی گیلان از حد کشوری پایین تر بوده اما طی سالهای اخیر با نگاه ویژه دولت و کوشش مجموعه راه و شهرسازی استان و همت بخش خصوصی روند عملیات آسفالت راههای روستایی شدت گرفته و این رقم به ۵۳ درصد رسیده است.

وی افزود: درحوزه مسکن مهر نیز از مجموع ۵۱هزار و ۳۷۰ واحد تعهدات راه و شهرسازی استان،با احتساب واحدهای تحویلی هفته دولت بالغ بر ۴۱هزار و ۳۳۹واحد به متقاضیان واگذار شده است.

مدیر اداره کل راه وشهرسازی گیلان خاطرنشان کرد: اهتمام و رویکرد دولت در طی سالهای اخیر برای بهبود جبران عقب ماندگی در مناطق روستایی و بهبود کیفیت زندگی مردم بیشتر شده و اقدامات موثر دولت در ابعاد مختلف گسترش یافته و دستگاههای اجرایی را در زمینه تحقق این امر بسیج کرده است و مسلما نقش دولت تاکنون در این زمینه مشهود و پر رنگ بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz