گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
فوریه 1, 2012 کد خبر : 6492 خبر ها

استاندار گیلان خبر داد :

افتتاح ۱۴۲۷۳ پروژه در گیلان در دهه گرامی فجر

افتتاح ۱۴۲۷۳ پروژه در گیلان در دهه گرامی فجر

گیلانیان : مهدی سعادتی در جمع اصحاب رسانه گیلان با تبریک دهه فجر، انقلاب اسلامی را پدیده‌ای ویژه در جهان توصیف کرد و از افتتاح ۱۴ هزار و ۲۷۳ پروژه عمرانی، تولیدی، اقتصادی و مسکن مهر همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در گیلان خبر داد وی ابراز داشت: بالغ بر ۹ هزار و ۲۲ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه‌ها هزینه شده است.

استاندار گیلان پروژه مسکن مهر را از ویژگی‌های دهه فجر سال جاری نامید و خاطر نشان کرد: امسال تعداد ۱۲ هزار و ۸۸۰ پروژه مسکن مهر با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۷ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد. وی تعداد پروژه‌های افتتاحی دهه فجر سال گذشته را یک‌هزار و ۳۳۴ پروژه عنوان کرد و بیان داشت: تعداد پروژه‌های افتتاحی در سال جاری ۱۰ برابر طرح‌های سال گذشته است.

سعادتی با اشاره به رشد ۳۴ درصدی اعتبارات پروژه‌های افتتاحی دهه فجر نسبت به سال گذشته، یادآور شد: با اجرای این پروژه‌ها تعداد ۴۱ هزار و ۶۳ شغل در گیلان ایجاد می‌شود که از این تعداد ۲ هزار و ۴۵ شغل پایدار و دائمی است.

استاندار گیلان تعداد ۳۹ هزار و ۱۸ شغل دیگر را در حین اجرا دانست و اذعان داشت: امسال اتفاق مبارکی در استان اتفاق افتاده است.

وی به طرح‌های افتتاحی عمرانی دهه فجر سال جاری در گیلان اشاره کرد و افزود: حدود ۶۷ مورد بهسازی و آسفالت راه، احداث پل‌های اصلی و عابر پیاده در این دهه به بهره‌برداری می‌رسند.

سعادتی برطرف کردن نقاط حادثه‌خیز را از جمله طرح‌هایی عنوان کرد که در گیلان به بهره‌برداری می‌رسد و اظهار داشت: بیش از ۶۰ روستای استان در دهه فجر سال جاری با هزینه‌های بالغ بر ۱۰۶ میلیارد ریال گازرسانی می‌شوند.

استاندار گیلان آبرسانی به یک‌هزار روستا در گیلان را از خدمات ارزنده دولت نهم و دهم معرفی کرد و گفت: تعداد ۱۲ هزار خانوار دهه فجر سال جاری در ۶۳ روستای استان با هزینه ۱۵۱ میلیارد ریال از نعمت آب شرب بهره‌مند می‌شوند. وی احداث و توسعه هشت مدرسه توسط اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس گیلان را از پروژه‌های افتتاحی در دهه فجر سال جاری ذکر کرد و بیان داشت: زیرسازی و روسازی پهنه‌ها و طرح توسعه بندر انزلی در حال اجراست.
سعادتی نصب تجهیزات و امکانات زیربنایی و احیای اراضی در موج‌شکن‌ها را از فعالیت‌های اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان برشمرد و تصریح کرد: بیش از ۵۰ میلیارد تومان تاکنون هزینه شده و فعالیت‌ها به سرعت ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی