گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
آگوست 24, 2014 کد خبر : 29161 خبر ها

چهارم شهریور ماه صورت می‌گیرد :

افتتاح ۳ طرح صنعتی گیلان با حضور وزیر صنعت

افتتاح ۳ طرح صنعتی گیلان با حضور وزیر صنعت

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت در روز سه‌شنبه هفته جاری به منظور افتتاح سه طرح صنعتی ملی به این استان خبر داد.

علی منتظری امروز با اشاره به طرح‌های افتتاحی صنعت، معدن و تجارت همزمان با هفته دولت در گیلان اظهار کرد: تعداد هفت پروژه ملی در هفته مذکور در استان افتتاح می‌شود.

وی از سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور افتتاح سه طرح صنعتی ملی در روز سه‌شنبه هفته جاری به این استان خبر داد و افزود: طرح‌های «تالک ایرانیان»، «فولاد آناهیتا» و «نیکان چوب‌پلاست» با حضور نعمت‌زاده افتتاح می‌شوند.

منتظری فعالیت طرح‌های مذکور را در زمینه تولید قوطی‌های فلزی آسان‌بازشو، میلگرد و محصولات چوب و پلاستیک دانست و بیان کرد: سه طرح بزرگ صنعتی گیلان در شهر صنعتی رشت و شهرک‌های صنعتی سفیدرود و شفت مستقر هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه بهره‌برداری از هفت پروژه بزرگ موجب اشتغالزایی ۳۶۰ نفر در استان می‌شود، تصریح کرد: پروژه‌های مذکور با سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

منتظری، طرح‌های صنعتی افتتاحی هفته دولت را در زمینه تولید محصولات فلزی، سلولزی، نساجی و غذایی عنوان کرد.

وی با اشاره به فعالیت ۲ هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی در گیلان، خاطرنشان کرد: ۸۷ هزار نفر به صورت مستقیم در واحدهای مذکور فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به وجود ۳۱ مرکز صنعتی در استان اشاره کرد و یادآور شد: مراکز مذکور شامل شهر صنعتی، شهرک و ناحیه صنعتی هستند و کمتر از دودهم درصد از مساحت استان را در اختیار دارند.

منتظری با تاکید بر افزایش عرصه‌های صنعتی در گیلان، اظهار کرد: تعداد یک‌هزار و ۱۰۰ طرح نیمه‌تمام صنعتی با سرمایه‌گذاری ۵ هزار میلیارد تومان در استان وجود دارد.

وی راه‌اندازی طرح‌های نیمه صنعتی گیلان را سبب اشتغالزایی ۳۷ هزار نفر خواند و بیان کرد: بسیاری از طرح‌های نیمه تمام صنعتی استان بین ۷۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی