تبلیغ
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ Monday, 22 October , 2018
دی ۲۷, ۱۳۹۵ کد خبر : 55918 خبر ها

افتتاح ۴۰۵ مسکن مددجویی در دهه فجر امسال

افتتاح ۴۰۵ مسکن مددجویی در دهه فجر امسال

گیلانیان : مدیرکل کمیته امداد استان گیلان از واگذاری ۴۰۵ واحد مسکن مددجویی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان همزمان با دهه فجر امسال خبر داد.

علیرضا محمدی با اشاره به احداث واحدهای مسکونی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در گیلان اظهار کرد:هریک از این واحدها با زیربنای ۵۰ متر مربع وجمعا ۲۰ هزار و ۷۱۵ متر مربع و با هزینه ۱۰۸ میلیارد و ۶۹۷ میلیون ریال احداث شده است .

وی به افتتاح ۴۰۵ واحد مسکن مددجویی به منظور واگذاری به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گیلان همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی سال جاری اشاره کرد و افزود:زنان سرپرست خانوار در اولویت بهره‌مندی از این واحدهای مسکونی هستند .

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با بیان اینکه احداث یک ‌هزار واحد مسکن مددجویی با مشارکت سپاه قدس گیلان در حال انجام است، تصریح کرد:تاکنون بیش از ۴۰ درصد از این واحدهای مسکونی تحویل مددجویان نیازمند شده است .

وی تعداد واحدهای مسکونی مددجویان روستایی را ۲۸۶ واحد اعلام کرد و افزود:۱۱۹ واحد مسکونی نیز به مددجویان شهری واگذار می شود و علاوه بر ۴۰۵ واحد مسکونی که در دهه فجر امسال به مددجویان واگذار می شود تعداد ۸۰۲ واحد نیز در دست ساخت است.

محمدی از تحت پوشش بودن ۱۱۵ هزار و ۵۰۰ خانوار در قالب ۲۴۰ هزار نفر در گیلان خبر داد و گفت:کاهش پنج درصدی این مددجویان در نیمه نخست سال جاری با رویکرد توانمندسازی در ابعاد مختلف اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی در استان انجام شده است .

وی به اعطاء تسهیلات اشتغال، ازدواج و مسکن به چهار هزار نفر از مددجویان تحت پوشش اشاره کرد و افزود:مددجویان با دریافت این تسهیلات به صورت عمومی و تخصصی از چرخه حمایتی کمیته امداد استان خارج شدند .

مدیرکل کمیته امداداستان گیلان با اشاره به اینکه تعداد مددجویان زیر پوشش استان هم اکنون از ۱۱۵ هزار خانوار به ۱۰۸ هزار و ۵۷ خانوار کاهش پیدا کرده است،خاطرنشان کرد:روند توانمندسازی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در استان همچنان ادامه دارد .

محمدی ساخت مسکن،اشتغالزایی و رسیدگی به مسائل فرهنگی خانوارهای تحت پوشش را از برنامه‌های مهم کمیته امداد گیلان خواند و یادآور شد:اصلی ترین و مهم ترین وظیفه کمیته امداد بررسی و شناخت انواع محرومیت‌های مادی و معنوی خانواده‌ها و تلاش در جهت کاهش این مشکلات و کمبود هااست

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

قابل توجه بیمه شدگان تامین اجتماعی :

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

قابل توجه استاندار محترم:

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

میزان سختی آب گیلان از حد استاندارد بیشتر است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

میزان سختی آب گیلان از حد استاندارد بیشتر است

استان گیلان مشکل کمبود دارو ندارد

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

استان گیلان مشکل کمبود دارو ندارد