گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
اکتبر 15, 2014 کد خبر : 30554 خبر ها

استاندار گيلان :

افزایش صلح و دوستی در خزر راهبرد استراتژیک جمهوری اسلامی ایران است

افزایش صلح و دوستی در خزر راهبرد استراتژیک جمهوری اسلامی ایران است

گیلانیان : استاندار گیلان گفت : افزایش ارتباطات نظامی ، اقتصادی و سیاسی کشورهای حاشیه ی دریای خزر موجب افزایش امنیت و آرامش بیشتر در این دریا می شود

دکتر نجفی در دیدار با هئیت نظامی روسیه با بیان اینکه دریای خزر دریای صلح و دوستی است گفت : همانگونه که رؤسای جمهوری ایران و روسیه در نشست آستراخان اعلام کرده اند حافظ امنیت و صلح خزر خود کشورهای منطقه هستند .

وی با اشاره به بازدید های متقابل ناوگروهای دو کشور گفت : هرچقدر این ارتباطات در کنار مناسبات اقتصادی و سیاسی افزایش یابد موجب امنیت و آرامش بیشتر در این دریا می شود .

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : رهبر معظم انقلاب به عنوان فرماندهی کل قوا نیز بارها تأکید کرده اند که ضامن امنیت دریای خزر خود کشورهای منطقه هستند و حضور دیگران در این دریا معنا ندارد از اینرو افزایش صلح و دوستی در خزر راهبرد استراتژیک جمهوری اسلامی ایران است .

وی با اشاره به سرمایه گذاری های اقتصادی ایران در خزر گفت : ایران مصمم است از فرصت دریای خزربرای توسعه ی کشور استفاده کند .

ناخدایکم والری آنتولیویچ سمیرنوف فرمانده ناوگروه اعزامی روسیه به گیلان نیز باقدردانی از میزبانی گرم و صمیمی مسئولان گیلان گفت :ایران و روسیه در تأمین امنیت ، حفظ محیط زیست و منابع بیولوژیک در خزر تاکنون کارهای بزرگی را انجام داده اند .

وی افزود : روابط خوب دو کشور فرصتی را ایجاد کرده است تا این کارها ادامه یابد .

فرمانده ناوگروه اعزامی روسیه به گیلان خاطر نشان کرد : روسیه نیز همانند ایران معقتد است که بیگانگان نباید در حوضه ی خزر دخالت کنند .

گفتنی است ناوگروه روسیه با پیام صلح و دوستی روز دوشنبه وارد بندر انزلی شد ./منبع : روابط عمومی استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی