گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ Thursday, 1 December , 2022
آوریل 26, 2020 کد خبر : 78285 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم آستانه‌ و کیاشهر :

افزایش آمار مبتلایان به کرونا هشدار جدی به مردم

افزایش آمار مبتلایان به کرونا هشدار جدی به مردم

گیلانیان : نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی از خرید یک دستگاه سونوگرافی و‌ دستور معاون درمانی برای اختصاص یک دستگاه سی‌تی‌اسکن به بیمارستان کوثر این شهرستان خبر داد.

محمدحسین قربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت، از تجهیز بیمارستان کوثر به یک دستگاه سی‌تی‌اسکن و سونوگرافی خبر داد و اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته با وزیر بهداشت و‌ همچنین معاون ایشان امروز یک دستگاه سونوگرافی برای نصب در بیمارستان کوثر آستانه‌اشرفیه تحویل داده شد و‌ معاون درمان وزیر بهداشت هم دستور اختصاص یک دستگاه سی‌تی‌اسکن هم به این شهرستان داده است که به‌زودی به سیستم درمانی کوثر اضافه می‌شود.

وی با اذعان به اینکه بیماران برای انجام آزمایش سی‌تی‌اسکن مجبور بودند به دیگر نقاط استان و شهرستان‌های هم‌جوار مراجعه کنند، گفت: یکی از مهم‌ترین درخواست‌های مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه خرید یک دستگاه سی‌تی‌اسکن و سونوگرافی برای بیمارستان کوثر بوده است که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته این امر در حال انجام شدن است.

نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تداوم تجهیز بیمارستان‌های گیلان افزود: بعد از شیوع کرونا در کشور کمبود و ضعف‌های سیستم درمانی استان گیلان بیشتر نمایان شد و باید روند تجهیز بیمارستان‌های گیلان ادامه پیدا کند.

قربانی با ابراز نگرانی از احتمال آغاز موج دوم کرونا در استان گیلان خاطرنشان کرد: در چند روز گذشته و با ورود بعضی از مسافران به استان گیلان آمار ابتلایان در این استان با افزایش مواجه بوده است که این امر یک هشدار بسیار جدی مهم به مردم است.

وی بیشترین مبتلایان کرونا را خانواده‌ها برشمرد و بیان کرد: متأسفانه بعد از بازگشایی معابر و بعضی از کسب‌وکارها عده‌ای از خانواده‌ها تصور عادی شدن شرایط را دارند و‌ در محافل عمومی و‌ حتی پارک‌ها عبور و مرور به‌صورت عادی داشتند که باعث مشکلاتی شده است.

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در استان گیلان با درخواست از مردم در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی تصریح کرد: از تمامی مردم عاجزانه تقاضا دارم به فرزندان خود در کادر درمانی کشور کمک کنند تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین عدم ترددهای غیرضروری در خیابان‌ها به کنترل کرونا در کشور کمک کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی