گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
مارس 29, 2014 کد خبر : 25984 خبر ها

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان خبر داد :

افزایش تسهیلات مسکن روستایی در گیلان

افزایش تسهیلات مسکن روستایی در گیلان

گیلانیان : مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان از افزایش تسهیلات مسکن روستایی از ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۲۰ میلیون تومان در این استان خبر داد.

محمد اکبرزاده عصر امروز در جریان بازدید از طرح‌های مقاوم‌سازی مسکن روستایی این منطقه اظهار کرد: تسهیلات ساخت مسکن روستایی از ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده و به‌زودی ابلاغ می‌شود.

وی به اختصاص ۱۲ میلیارد تومان به طرح‌های هادی روستایی گیلان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: مبلغ مذکور از محل اعتبارات ملی و استانی پرداخت شده است.

اکبرزاده با بیان اینکه ۴۱ شهر از ۵۲ شهر گیلان دارای جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر است، تصریح کرد: زیرساخت شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت تکمیل می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان از اقدام‌های چشمگیر این بنیاد در احداث مسکن روستایی خبر داد و بیان کرد: سال گذشته مقاوم‌سازی ۸۰ هزار واحد روستایی در نظر گرفته شده بود.

وی مقاوم‌سازی مسکن روستایی را نیازمند حرکت جهادی دانست و اظهار کرد: امسال مقاوم‌سازی مسکن روستایی گیلان به ۱۰۰ هزار واحد افزایش می‌یابد.

اکبرزاده با اشاره به نامگذاری «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» توسط مقام معظم رهبری در سال ۹۳، خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نهاد عمومی غیر دولتی است و رسالت سنگینی در به‌کارگیری همه‌جانبه بخش خصوصی در توسعه پایدار شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر به عهده دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان به افزایش اعتبارات این بنیاد در بودجه عمومی دولت اشاره کرد و افزود: اتمام طرح‌های هادی بالای ۲۰ خانوار در سال‌های ۹۳ و ۹۴ سیاستگذاری شده است.

وی از جشن اتمام طرح‌های هادی روستایی گیلان در سال ۹۴ خبر داد و بیان کرد: طرح هادی در ۴۳۰ روستای گیلان اجرا می‌شود./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی