گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
جولای 7, 2022 کد خبر : 83749 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده انزلی در مجلس :

افزایش حریم تالاب انزلی ساکنان را با مشکل مواجه کرده است

افزایش حریم تالاب انزلی ساکنان را با مشکل مواجه کرده است

گیلانیان : نماینده انزلی در مجلس گفت: افزایش حریم تالاب بین المللی انزلی از ۱۹ هزار به ۲۵ هزار هکتار ساکنان حاشیه این تالاب را دچار مشکل کرده است.

احمد دنیامالی ظهر پنجشنبه در نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم، اظهار کرد: با وجود همه همدلی‌ها و تعامل بین مسئولان دستگاه‌های اجرایی انزلی مشکلات بسیاری در این شهر ساحلی وجود دارد که رفع بیشتر آنها مربوط به مسئولان استان و کشور است.

وی افزود: برای تعیین حریم تالاب انزلی نمی‌توان تنها به نظر پشت میزی یک مشاور در تهران بسنده کرده و برای سرنوشت جوامع محلی تالاب انزلی تعیین تکلیف کرد.

دنیامالی با بیان اینکه مردم بسیار صبور و نجیب هستند گفت: افزایش حریم تالاب بین المللی انزلی از ۱۹ هزار به ۲۵ هزار هکتار ساکنان حاشیه این تالاب را دچار مشکل کرده است.

وی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در خصوص رفع موضوع پسماند و مشکلات کارخانه کمپوست خمیران، افزود: با توجه به روند پیشرفت عمرانی پروژه تصفیه خانه شیرابه کارخانه کمپوست خمیران و خرید تجهیزات لازم، تا پایان امسال این تصفیه خانه راه اندازی می‌شود.

دنیامالی با اشاره به نامناسب بودن وضعیت زندان انزلی و کمبود جا در این زندان، ادامه داد: زندان انزلی یکی از ندامتگاه‌های خوب استان است اما ایده آل نیست.

وی وجود منطقه آزاد انزلی را تهدیدی برای اقتصاد انزلی برشمرد و تصریح کرد: منطقه آزاد انزلی سهم بسیاری از اقتصاد این شهر ساحلی را به خارج از استان و شهرستان اختصاص داده و با وجود اینکه نام انزلی را یدک می‌کشد به جای فرصت، تهدیدی برای اقتصاد این شهر است.

نماینده انزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم اطلاع رسانی صحیح به تجار نسبت به ظرفیت بنادر گیلان و مازندران، تصریح کرد: در ۵ کشور حاشیه خزر از سال ۲۰۱۷ تا کنون حجم بار مبادله شده ۳۰ میلیون تن در سال بوده در حالی که بنادر انزلی، کاسپین، آستارا و امیرآباد بیش از ۳۵ میلیون تن ظرفیت تخلیه و بارگیری دارند که این موضوع برای بازرگانان به درستی اطلاع رسانی نشده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی