گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
می 5, 2016 کد خبر : 48523 خبر ها

افزایش حقوق فرهنگیان در سال جاری/ ‌سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد دلاری خارجی‌ها در ایران

افزایش حقوق فرهنگیان در سال جاری/ ‌سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد دلاری خارجی‌ها در ایران

گیلانیان : محمدباقر نوبخت پیش از ظهر امروز در همایش بزرگداشت مقام معلم همزمان با عید سعید مبعث در دهکده ساحلی این شهرستان با تبریک این عید گفت: نقش معلم در امر آموزش بسیار تاثیرگذار است.

 وی هویت اصلی خود را معلمی دانست و اظهار کرد: به نمایندگی از معلمان در امور اجرایی دولت حضور دارم و امروز می‌خواهم به صورت غیررسمی با معلمان صحبت کنم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه صحبت‌های امروز بنده بیشتر از زبان یک معلم است، تصریح کرد: در سال ۱۳۵۲ در دبیرستان نوربخش ابلاغیه تدریس را دریافت و معلمی حق‌التدریسی را از ۲۰ سالگی آغاز کردم.

وی با اشاره به اینکه در تدریس روش متفاوتی داشتم، افزود: با آغاز انقلاب اسلامی معلمی را در مدرسه مذکور ادامه دادم و تدریس‌های خود را برای جذب جوانان متمرکز کردم.

نوبخت ادامه داد: ریاضیات جدید را در کلاس‌های اول و دوم دبیرستان تدریس کردم و از سال ۵۹ مدیریت دبیرستان نوربخش به بنده واگذار شد و در سال ۶۵ به شهر باختران اعزام شدم، در این شهر دومین کتاب ریاضی خود را نوشتم و پس از آن نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی شدم و اکنون نیز به نمایندگی از فرهنگیان و مردم در بدنه دولت هستم.

وی از فرهنگیان خواست به او ایده فکری بدهند و اضافه کرد: با کمک فکری معلمان می‌توان در تصمیم‌گیری‌های دولت اثرگذاری بهتری داشت.

سخنگوی دولت خطاب به فرهنگیان گفت: از سال ۹۲ دولت روحانی به سرکار آمد و اگر شما فرهنگیان فکر می‌کنید در این سال‌ها مسیر خود را اشتباه رفته‌ایم نظرتان را به بنده اعلام کنید.

وی درآمدهای کشور را از نفت و مالیات دانست و افزود: درآمدهای مالیاتی وابسته به نفت است و فروش نفت ایران به یک‌ میلیون بشکه رسیده است، در ابتدای کار تلاش کردیم فروش یک میلیون بشکه نفت کاهش پیدا نکند.

نوبخت با اشاره به اینکه درآمدهای نفتی از ۱۱۸ میلیارد دلار به ۴۰ میلیارد دلار رسیده است، تصریح کرد: شاهد تورم ۴۰ درصدی و رشد اقتصادی منفی ۶ دهم درصدی بودیم و اگر چه اکنون تورم مهار شده است، اما هنوز آثار تورم در جامعه وجود دارد.

وی به ورود سرمایه‌گذاران به کشور اشاره کرد و ادامه داد: سه ماه پس از برجام، ۱۶ هیأت اقتصادی خارجی و پنج رئیس جمهور وارد کشور شدند و از دی‌ماه سال ۹۴ تاکنون ۳ میلیارد و ۱۸۴ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در کشور انجام شده است.

سخنگوی دولت بودجه آموزش و پرورش را در سال ۹۲، ۱۴ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: امسال این بودجه به ۲۷ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

نوبخت با اشاره به اینکه سال گذشته آموزش و پرورش بیش از ۱۰۰ درصد اعتبارات خود را دریافت کرده است، خاطرنشان کرد: با وجود این مسئله، رقمی که در اختیار فرهنگیان قرار می‌گیرد، کافی نیست.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته کشور را با ۱۹ میلیارد دلار اداره کردیم، یادآور شد: سال گذشته صندوق بازنشستگی برای پرداخت حقوق با مشکل مواجه شد و اجرای طرح رتبه‌بندی فرهنگیان بهانه‌ای برای ارتقای حقوق این قشر بود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه طرح رتبه‌بندی معلمان یک‌‌هزار و ۳۵۰ هزار تومان برای دولت بار مالی داشت، اظهار کرد: از پرداخت این مبلغ دفاع کردیم و امسال رقم مذکور به ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه سال ۹۲ حقوق معلمان یک‌ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان بود، ادامه داد: حقوق معلمان به ۲ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان رسیده و باز هم باید افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه دولت با پذیرش رتبه‌بندی معلمان آمادگی جبران کسری حقوق این قشر از جامعه را دارد، خاطرنشان کرد: ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت پاداش بازنشستگی فرهنگیان در نظر گرفتیم و برای این منظور با وزیر آموزش و پرورش تفاهمنامه‌ امضا کردیم.

نوبخت در ادامه با اشاره به وضعیت ساخت ساختمان فرهنگی‌ آموزشی گیلان یادآور شد: ساختمان فرهنگی‌ ـ آموزشی گیلان باید تا سال آینده آماده شود.

به گزارش فارس، در مراسم مذکور حدود ۸۰ معلم نمونه گیلان با حضور نوبخت و مسئولان استانی تجلیل شدند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد