گیلانیان
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ Saturday, 26 September , 2020
مارس 25, 2017 کد خبر : 57985 خبر ها

افزایش داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در گیلان به نزدیک ۱۰ هزار نفر

افزایش داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در گیلان به نزدیک ۱۰ هزار نفر

گیلانیان : رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت : تعداد داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در گیلان به ۹هزار و ۸۰۰ نفر رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان محمد احمدی پور گفت : ۲هزار و ۹۶۵ نفر تا ساعت ۱۸ امروز برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کردند.

وی افزود : از این تعداد ۳۷۶نفر داوطلب شوراهای اسلامی شهر و ۲هزار و ۵۹۸ نفر داوطلب شوراهای اسلامی روستاها هستند

رئیس ستاد انتخابات گیلان ادامه داد : از مجموع داوطلبان روز شنبه (تاساعت ۱۸) ۲۰۴ نفر زن و ۲هزارو ۷۶۱نفر مرد هستند.

وی افزود: با ثبت نام شدگان امروز تعداد داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در گیلان به ۹هزار و ۸۰۰نفر رسید.

رئیس ستاد انتخابات گیلان اظهار داشت :آمار روز ششم هنوز قطعی نشده است و نام نویسی در فرمانداری ها و بخشداری های استان ادامه دارد .

محمد احمدی پور با تاکید بر اینکه از داوطلبان تقاضا داریم ثبت نام را برای ساعت پایانی نگذارند گفت : فرمانداری ها و بخشداریها تا ساعت ۲۴ امروز و فردا ثبت نام انجام می دهند و درب فرمانداری ها و بخشداری ها تا زمانیکه داوطلبان برای ثبت نام مراجعه می کنند؛ باز است.

محمد احمدی پور گفت : برابر اطلاعیه ستاد انتخابات کشور داوطلبان ثبت نام شوراها،‌ نگران نداشتن گواهی عدم سوء‌ پیشینه نباشند و تکمیل فرم خود اظهاری در محل فرمانداری یا بخشداری برای ثبت نام کافی است.

وی افزود : تا کنون در روز ششم نام نویسی شهرستانهای رشت ،رودسر ،لاهیجان ، تالش و لنگرود بیشترین ثبت نام ها را داشتند.

گفتنی است نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح روز (دوشنبه) در فرمانداری ها و بخشداری های گیلان آغاز شد و فردا یکشنبه ششم فروردین ۹۶ ادامه خواهد داشت.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات استان گیلان داوطلبان نمایندگی انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا می توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه عکس دار و ۲ نسخه تصویر کلیه صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن، اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای مردان یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی طبق ماده ۱۰ قانون نظام وظیفه عمومی و تصویر آن، چهار قطعه عکس جدید ۴ × ۳ و ارایه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر، اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفا از سمت یا شغل برای مشمولان ماده ۲۸ قانون، اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری جانبازان، آزادگان و فرزندان شهدا برای برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر و اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد به فرمانداری ها و بخشداری ها مراجعه کنند.

ارایه مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا ۲۰ هزار نفر جمعیت و ارایه اصل و یک نسخه تصویر مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت و دارا بودن سواد خواندن و نوشتن برای داوطلبان شورای روستاهای تا ۲۰۰ خانوار جمعیت و ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی دیپلم برای داوطلبان شورای روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار الزامی است.

همچنین داوطلبانی که در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی که در همان محل نامزد عضویت در شورا باشند از شرط مدرک معافند.

ستاد انتخابات گیلان اعلام کرده است داوطلبانی که در دفاتر پیش خوان دولت پیش ثبت نام کرده اند حتما باید هنگام نام نویسی نهایی علاوه بر به همراه داشتن مدارک لازم کد رهگیری پیش ثبت نام را باید همراه داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران