گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
اکتبر 1, 2012 کد خبر : 12869 خبر ها

مدیرعامل شرکت تعاونی مدیران روزنامه‌های گیلان:

افزایش قیمت‌ها موجب تعطیلی نشریات محلی می‏‎شود

افزایش قیمت‌ها موجب تعطیلی نشریات محلی می‏‎شود

گیلانیان : مدیرعامل شرکت تعاونی مدیران روزنامه‌های گیلان از افزایش دو برابری تک فروشی روزنامه‌های محلی این استان از اول مهر ماه جاری خبر داد.
یونس رنجکش کیسمی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا اظهار داشت: این افزایش قیمت به دلیل روند افسار گسیخته قیمت کاغذ و هزینه‌های چاپ و نشر است.
وی خاطرنشان کرد: مدیران ۹ روزنامه محلی گیلان به ناچار تصمیم بر این گرفتند تا برای جبران بخشی از هزینه‌های انتشار روزنامه و مقابله با تورم و جبران هزینه‌های انتشار، قیمت هر شماره روزنامه را از اول مهر ماه جاری از دویست تومان به ۴۰۰ تومان افزایش دهند.
این مدرس دانشگاه در رشته رسانه اذعان کرد: هرچند که افزایش قیمت موجب کاهش شمار خوانندگان می‌شود، اما مدیران روزنامه‌ها به ناچار و برای بقای ادامه فعالیت رسانه‌ای و مطبوعاتی تصمیم به افزایش قیمت گرفتند.
رنجکش کیسمی یادآور شد: دولت هر ساله یارانه‌هایی را برای حمایت از مطبوعات درنظر می‌گیرد، ولی این حمایت‌ها برای نشریات محلی جوابگو نیست؛ در صورتی که بخش مهمی از هدف اطلاع‌رسانی از طریق نشریات محلی انجام می‌شود و از دولت در خواست می‌کنیم با توجه به آسیب‌پذیر بودن نشریات محلی، نگاه ویژه‌ای به آنان داشته باشد.
وی تصریح کرد: ادامه روند افزایش قیمت‌ها در آینده نزدیک موجب تعطیلی و مشکلات بسیاری برای اکثر نشریات محلی این استان خواهد شد.
به گفته صاحب امتیاز و مدیرمسئول روزنامه معین، در استان گیلان ۱۳۴ نشریه محلی دارای مجوز هستند که بیش از ۷۰ درصد آن‌ها توسط بخش خصوصی اداره می‌شود که جمعیتی بالغ بر یک هزار نفر را در قالب کارکنان تحریریه و شبکه‌های اداری و اجرایی مشغول به کار کرده است.
رنجکش کیسمی تأکید کرد: مشکلات تأمین نیازهای چاپ و نشر، ضمن کاهش افت کیفی نشریات محلی و تیراژ آن‌ها، شاغلین این بخش را هم تهدید می‌کند.
وی اظهار کرد: برای برون‌رفت از این وضعیت در کنار حمایت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پرداخت به‌موقع یارانه‌ها، مسئولین استانی نیز باید برای حفظ اشتغال موجود در رسانه‌های استان و نیز پویایی نشریات محلی به‌دنبال راه حل جدی باشند.
مدیرعامل شرکت تعاونی مدیران روزنامه‌های گیلان در پایان بیان داشت: این تعداد نشریه محلی در گیلان ظرفیت فوق‌العاده‌ای است که می‌تواند در گردش صحیح اطلاعات و اخبار و توسعه استان بسیار تأثیرگذار باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

 • با عرض سلام وخسته نباشید.
  هر چند نظر بنده ربطی به موضوع عنوان شده نداره ، اما می خواستم بدونم
  آیا شماره تماسهای نشریات محلی شهر رشت رو ندارید؟
  چون هر چی بیشتر می گردم کمتر نتیجه می گیرم.
  با تشکر.

 • با سلام
  معمولا هر روزنامه یا بطور کل مطبعه ای در ابتدا یا انتهای صفحه خود شناسنامه دارد که تمام مشخصات به همراه شماره تماس چاپ می شود . شما می توانید هر روزنامه ای را که نیاز داشته باشید یک نسخه آن را خریداری و از شماسنامه آن استفاده نمایید

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی