گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
آوریل 4, 2014 کد خبر : 26116 خبر ها

افزایش قیمت انرژی مدبرانه باشد مردم تاب تحمل گرانی بیشتر را ندارند

افزایش قیمت انرژی مدبرانه باشد مردم تاب تحمل گرانی بیشتر را ندارند

گیلانیان : امام جمعه موقت رشت در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان گفت : افزایش قیمت حامل های انرژی در سال جاری بایستی با مطالعه دقیق کار شناسی پیامد ها باشد زیرا آستانه تحمل مردم برای رویارویی با هر گونه تورمی پر شده و مردم تاب گرانی بیشتر را ندارند .

حجت الاسلام غلامرضا شفیعی زاده در جمع نماز گزاران شهرستان رشت افزود : تورم های بوجود آمده در دولت قبلی به قدری مردم را از توان انداخته است که دیگر جایی برای افزایش بیشتر قیمت ها وجود ندارد ،البته این بدان معنا نیست که دولت برنامه های اقتصادی خودش از جمله افزایش قیمت حامل های انرژی را انجام ندهد بلکه باید با تدبیر کامل عمل کند و بی گدار به آب نزند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عزم دولت و مجلس برای هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و افزود : اینکه در دولت قبلی به همه اقشار فقیر و ثروتمند یارانه تعلق می گرفت شیوه عادلانه و درستی نبود و به همین دلیل دولت در صدد بهینه سازی این شیوه بر آمده است .

وی از ثروتمندان جامعه و آنانیکه نیازی به یارانه ندارند خواست خودشان داوطلبانه از دریافت آن انصراف دهند تا به فقیران جامعه کمک بیشتری بشود .

خطیب جمعه رشت با اشاره به نامگذاری سالجاری از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد و فرهنگ افزود : گرچه مقام معظم رهبری از سالیان قبل اهمیت این دو مقوله را همواره گوشزد کرده اند اما تاکنون کار قابل توجهی در این زمینه انجام نشده است .

شفیعی زاده گفت : پاشنه آشیل نظام اسلامی اقتصاد و فرهنگ است و دشمن نیز این مسئله را بخوبی درک کرد و به آن ضربه می زند .

وی افزود : دولت بایستی با گذر از روز مره گی های دولت های گذشته برای پیشرفت ساختاری اقتصاد ایران از همه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری کمک بگیرد تا منویات مقام معظم رهبری در این زمینه محقق شود و ملت ایران برای همیشه از تهدید های اقتصادی رهایی یابد .

وی گفت : در زمینه فرهنگی نیز خواص ، فرهیختگان و دانشگاهیان و عموم مردم بایستی تحول فرهنگی در راستای مقابله جدی با هجمه های بیشرمانه دشمن را از مطالبات خود از دولت قلمداد کنند و دولت و مسوولان استانی نیز با تشکیل یک قرارگاه فرهنگی این مطالبات را با برنامه به پیش ببرد .

وی در پایان سخنان خود بیانه اتحادیه اروپا در مورد عدم رعایت حقوق بشر در ایران را بیشرمانه و فریبکارانه خواند و گفت : این کشور ها خود بی رحمانه ترین جنایات را در عراق ،افغانستان ، سوریه و فلسطین مرتکب می شوند اما صدای کسی در نمی آید در حالی که با بیشرمی از ایران تقاضای رسمی شدن همجنس بازی را می خواهند .

شفیعی زاده همچنین با تبریک روز ۲۰ فروردین روز فن آوری هسته ای بر مواضع به حق ایران در برخورداری از انرژی هسته ای صلح آمیز تاکید کرد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی