گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
آوریل 27, 2014 کد خبر : 26661 خبر ها

افزایش قیمت تا اول تیر در گیلان وجود ندارد

افزایش قیمت تا اول تیر در گیلان وجود ندارد

گیلانیان : استاندارگیلان امروز در شورای معاونین با قدردانی صمیمانه از مردم برای گذر توام با آرامش از مرحله دوم هدفمندی یارانه ها گفت :کلیه نیروهای نظارتی ، حداکثرتوان خود را در راستای حفظ آرامش بازارو جلوگیری از افزایشهای غیرقانونی کالا و خدمات بکار گرفته اند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان ؛دکتر نجفی با اشاره به اعلام نرخ جدید حاملهای انرژی گفت : در مورد هزینه های حمل و نقل داخلی شهری وبرون شهری اعم از اتوبوسرانی و تاکسیرانی وپایانه ها فعلا هیچگونه افزایشی پذیرفته نیست اما با توجه به اینکه هرساله معمولا کرایه ها افزایش می یابد از همین رو به تناسب افزایش هزینه های سوخت ،کمیسیون های تخصصی در شهرداریها و فرمانداریها در حال بررسی بوده که پس از تهیه و تصویب در کارگروه های مربوطه از جمله سازمان حمایت از مصرف کنندگان ابلاغ خواهد شد .

وی افزود :بدیهی است دستگاه های نظارتی از جمله سازمان صنعت ، معدن و تجارت ، سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی و تعزیرات حکومتی به منظور جلوگیری از سوء استفاده افراد خاطی نظارت کافی خواهند داشت.

استاندار گیلان ادامه داد : همچنین بر اساس مصوبه ستاد هدفمندسازی یارانه ها تا اول تیرماه ۱۳۹۳ هیچگونه افزایشی در کالاهای پرمصرف در سبد خانوار از جمله قند ، شکر ، آرد ، روغن ، برنج ، گندم ، نان ، گوشت مرغ ، گوشت قرمز همچنین نهاده های خوراک دام و طیور مثل جو ، ذرت و کنجاله سویا همچنین کودهای فسفاته و ازته صورت نخواهد گرفت .

دکتر نجفی تاکید کرد : همچنین دستگاه های دولتی و وابسته به دولت مجاز به افزایش بهاء ارائه کالا و خدمات خود جز با تصویب سازمان حمایت از مصرف کنندگان نیستند.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود :همچنین در مورد کالاهای پرمصرف دیگر نظیر لبنیات کره ، پنیر ، شیر و بسیاری از اقلام پرمصرف دیگر هر گونه افزایشی پس از طی مراحل قانونی و اخذ مجوز از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان مجاز خواهد بود

وی خاطر نشان کرد :کلیه نیروهای نظارتی ، حداکثرتوان خود را در راستای حفظ آرامش بازارو جلوگیری از افزایشهای غیرقانونی کالا و خدمات بکار گرفته اند و با متخلفان برخورد میشود./منبع : روابط عمومی استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی