گیلانیان
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ Thursday, 9 July , 2020
سپتامبر 5, 2019 کد خبر : 74862 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نایب رئیس اتاق اصناف کشور :

افزایش قیمت شکر مصداق گران‌‌فروشی است

افزایش قیمت شکر مصداق گران‌‌فروشی است

گیلانیان : نایب رئیس اتاق اصناف کشور در واکنش به انتشار اخباری مربوط به افزایش به یکباره قیمت شکر در سطح کشور گفت: هرگونه افزایش قیمت شکر در واحدهای صنفی به منزله گران‌فروشی است و یقیناً با متخلفان برخورد می‌شود.

جلال‌الدین محمد شکریه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، به انتشار یکسری اخبار در ساعات گذشته که از افزایش قیمت شکر در کشور خبر می‌داد واکنش نشان داد و اظهار داشت: افزایش قیمت شکر در ساعات اخیر به منزله گران فروشی محسوب می‌شود و بازرسان اتاق اصناف حتماً با متخلفان برخورد می‌کنند.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه اصناف مجری قیمت‌های اعلام شده سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هستند ابراز داشت: خبرهایی در مورد اینکه قیمت شکر در برخی جاها افزایش پیدا کرده به ما هم رسیده است بنابراین بازرسان اتاق اصناف حتماً با این مسأله برخورد می‌کنند.

شکریه سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان را مرجع رسمی برای اطلاع‌رسانی در مورد هر گونه تغییر قیمت اجناس به ویژه کالاهای اساسی خانوار دانست و تصریح کرد: از عموم مردم و مصرف‌کنندگان تقاضا دلاریم هرگونه اخباری در این زمینه را تنها از طریق مراجع رسمی دنبال کنند.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه هرگونه تغییر قیمت شکر همواره در سایت سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان جهت اطلاع‌رسانی به مردم درج می‌شود ابراز داشت: طبیعتاً وقتی هیچ افزایش قیمت رسمی در مورد شکر اتفاق نیفتاده است بنابراین نرخ عرضه این کالا بایو طبق روال معمول بازار محاسبه می‌شود.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با تأکید اینکه اتخاذ تصمیم در مورد افزایش قیمت کالاها باید تحت نظر سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان انجام شود عنوان کرد: تاکنون سازمان حمایت تصمیم جدیدی را برای تغییر نرخ شکر اعلام نکرده است بنابراین قیمت این کالا فعلاً به صورت رسمی تغییری پیدا نمی‌کند.

رئیس اتاق اصناف گیلان اطلاع‌رسانی سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به سازمان‌های صمت سراسر کشور در مورد افزایش قیمت شکر را متذکر شد و خاطرنشان کرد: اتاق اصناف کشور در حال حاضر هیچ‌گونه اطلاعی در مورد اینکه قیمت شکر به صورت رسمی افزایش پیدا خواهد کرد ندارد.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور در پاسخ به این پرسش که آیا اتاق اصناف افزایش قیمت شکر در سطح بازار را تأیید می‌کند یا خیر اظهار داشت: آن‌چه که کاملاً مشهود است این است که در حال حاضر به صورت قانونی هیچ افزایش قیمتی در مورد شکر نداشتیم و اتفاقات اخیر نیز تخلف از قیمت مصوب محسوب می‌شود.

رئیس اتاق اصناف گیلان از ورود محموله شکر این استان در روزهای آینده نیز خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه در ایام ماه محرم هستیم یکسری سهمیه‌های شکر نیز به سازمان صمت گیلان اختصاص می‌یابد تا توسط این سازمان بین هیئت‌های مذهبی استان با قیمت‌های مصوب توزیع شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

گیلان جزو پنج استان برتر کشور در حوزه رسانه است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

گیلان جزو پنج استان برتر کشور در حوزه رسانه است

بستری ۴ گیلانی مبتلا به تب کریمه کنگو/ این بیماری برای انسان کشندگی دارد

هشدار سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

بستری ۴ گیلانی مبتلا به تب کریمه کنگو/ این بیماری برای انسان کشندگی دارد

وزارت خارجه برای برگرداندن ارزهای بلوکه شده ورود کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس :

وزارت خارجه برای برگرداندن ارزهای بلوکه شده ورود کند