گیلانیان
یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ Sunday, 25 October , 2020
اکتبر 11, 2020 کد خبر : 79955 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

افزایش نگران‌کننده وضعیت کرونا در گیلان/ شمار مبتلایان در حال افزایش است

افزایش نگران‌کننده وضعیت کرونا در گیلان/ شمار مبتلایان در حال افزایش است

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان ابراز نگرانی کرد و گفت: متأسفانه شمار مبتلایان به کرونا در گیلان افزایش‌یافته و به نظر می‌رسد در روزهای آینده این سیر صعودی ادامه داشته باشد.

ارسلان سالاری با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳۰ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند، اظهار کرد: متأسفانه روزهای گذشته شاهد افزایش آمار و ابتلای گیلانیان به کرونا هستیم به‌گونه‌ای که طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۶۵ بیمار جدید در مراکز بیمارستانی ما بستری‌شده‌اند.

وی با اشاره به کاهش بیماران ترخیصی روزانه، افزود: به دنبال افزایش مبتلایان، تعداد بیماران در بخش‌های ICU  افزایش و میزان ترخیصی‌ها به‌واسطه وخامت حال بیماران کاهش‌یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به مسافرت‌های اخیر در گیلان و گلایه از ادامه‌دار بودن این روند در استان، گفت: در حال حاضر عده‌ای از بیماران بستری در مراکز بیمارستانی گیلان مسافر هستند که تعدادی از  آن‌ها به‌محض رسیدن به استان بستری‌شده‌اند.

سالاری با اشاره به خستگی کادر درمان ازجمله در بخش‌های کرونایی، خاطرنشان کرد: با توجه به تداوم تعطیلی‌ها در برخی از استان‌های کشور ازجمله تهران احتمال ادامه مسافرت‌ها به گیلان ممکن است درحالی‌که کادر درمان استان به‌شدت خسته است.

وی از افزایش بیماران مبتلابه کرونا در استان طی روزهای آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر متوسط دوره کمون کرونا ۶ روز است که درنتیجه بعد از یک هفته به اوج مبتلایان ناشی از مسافرت‌های هفته اخیر می‌رسیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان مهم‌ترین عامل در پیشگیری از کرونا ویروس را همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی عنوان کرد و گفت: علاوه بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی مردم باید از حضور در اجتماعات پرهیز، از ماسک استفاده کنند و مرتب دست خود را بشویند.

سالاری از عادی انگاری برخی‌ها در تجمعات به دشت گله کرد و افزود: ویروس کرونا به‌شدت فعال است اما تعجب می‌کنم که چگونه در این شرایط همچنان برخی‌ها ازجمله سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای شرایط را عادی می‌پندارند و در تمامی اماکن و تجمعات حضور دارند.

وی با انتقاد از مشارکت کمتر از ۴۰ درصدی شهروندان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: درگذشته بیش از ۸۰ درصد گیلانیان دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت می‌کردند اما اکنون میزان مشارکت شهروندان گیلانی درزمینه ارائه دستورالعمل‌های بهداشتی کاهش‌یافته است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

در دیدار فرمانده سپاه و انتظامی گیلان تأکید شد:

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا :

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟