گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ Sunday, 19 August , 2018
آبان ۲۲, ۱۳۹۵ کد خبر : 53984 خبر ها

افزایش وزن و ارزش ترانزیت خارجی از گمرک آستارا

افزایش وزن و ارزش ترانزیت خارجی از گمرک آستارا

گیلانیان : مدیر کل گمرک بندر مرزی آستارا از افزایش وزن و ارزش ترانزیت خارجی از مرز گمرک آستارا خبر داد.

«رسول امیدی» اظهار کرد: طی ۷ ماه نخست سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۱۶۶ هزار تن کالا به ارزش ۶۰۲ میلیون دلار از طریق گمرک آستارا ترانزیت خارجی ورودی و خروجی شده که از حیث وزن و ارزش، در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۴ رشد چشمگیری داشته است.

وی با اشاره به اینکه در ترانزیت خارجی(خروجی) ۱۴۲ هزار تن کالا جابجا شده است، ادامه داد: ارزش این میزان کالا ۵۳۸ میلیون دلار می باشد که از لحاظ وزن ۱۱ درصد و از حیث ارزش ۸ درصد رشد دارد.

وی با بیان اینکه لوازم برقی، خودروی سواری، مبلمان، ماشین‌آلات، لوازم بهداشتی، مصالح ساختمانی، گچ، سیمان، ظرف شیشه‌ای، البسه، مواد شیمیایی و محصولات کشاورزی عمده کالاهای جابجا شده در ترانزیت خارجی(خروجی) می‌باشد، افزود: کالاهای فوق از قاره‌های مختلف جهان به کشورهای روسیه، جمهوری آذربایجان، گرجستان و اکراین ترانزیت شده است.

امیدی در بخش دیگر سخنان خود از میزان جابجایی کالا از طریق ترانزیت خارجی (ورودی) در این گمرک سخن گفت و خاطرنشان کرد: طی این مدت ۲۴ هزار تن کالا به ارزش ۶۴ میلیون دلار از مبدأ کشورهای روسیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و اکراین به مقصد کشورهای ترکیه، عراق و امارات متحده ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد: فرآورده‌های نفتی، لوازم چوب، پنبه، الیاف مصنوعی، شمش آهن، مس، ورق آهن و پشم شیشه عمده کالاهای ترانزیت شده «ورودی» می‌باشد.

وی تصریح کرد: این میزان کالای ترانزیتی از لحاظ وزن ۱ درصد و از حیث ارزش ۵۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر است.

مدیرکل گمرک آستارا در بخش پایانی سخنان خود درآمد عمومی گمرک آستارا را در مدت مذکور، ۳۱۲ میلیارد و ۴۱۳ میلیون ریال برشمرد و افزود: این گمرک در امور بندری، واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی، کارنه تیر بین‌المللی، مبدا و مقصد کارنه تیر، کاپوتاژ، امور مسافری، مرجوعی، امانت‌های پستی و قضایی فعالیت می‌کند./ منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*